prądem porażenie co to znaczy
Co oznacza Porażenie prądem. Definicja ulec na skutek własnej nieostrożności lub wadliwego.

Czy pomocne?

Definicja Porażenie prądem

Co to jest: Porażeniu prądem elektrycznym możemy ulec na skutek własnej nieostrożności lub wadliwego urządzenia.
Szkody jakie wywoła porażenie zależą od napięcia i czasu w jakim działa on na nasze ciało oraz od tego czy np. jest ono wilgotne czy suche.
Prąd może porazić, poparzyć, może także zabić a nawet spalić na węgiel.
W przypadku porażenia zaburzeniu ulegają podstawowe czynności życiowe - krążenie i oddychanie. Ofiara zazwyczaj pada nieprzytomna, mięśnie się kurczą (często w zaciśniętej dłoni trzyma np. kabel który był przyczyną wypadku)
Pomoc porażonemu to przede wszystkim odcięcie go od prądu - trzeba przy tym uważać aby samemu nie zostać porażonym(należy zastosować gumowe rękawice i kalosze, ew grubą warstwę suchego materiału, można stanąć na desce drewnianej. Poszkodowanego należy złapać jedną ręką (aby nie zamknąć obwodu przepływu prądu) za odzianą część ciała.
Po usunięciu chorego z pola zasięgu prądu należy przystąpić do sztucznego oddychania metodą "usta - usta" i masażu serca. Zabieg ten należy prowadzić do momentu odzyskania przez chorego przytomności i oddechu. Należy następnie wezwać karetkę - jest to konieczne ze względu na możliwość wystąpienia powikłań.
Czym jest Porażenie prądem znaczenie w Słownik na P .