elementy zarządzania co to znaczy
Co znaczy zarządzania finansowego w ochronie?. Co to jest nacisk na poprawę kierowania jednostkami.

Czy pomocne?

Elementy zarządzania finansowego w ochronie zdrowia

Definicja z ang. Elements of the financial management in health care, z niem. Elemente der Finanzverwaltung im Gesundheitswesen.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Vesalius, Kraków 2000, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,289 str., Wymiary: 160 x 230 mm , Waga: 0.49 kg
Zagadnienia: elementy zarządzania
ISBN: ISBN 83-85688-58-7
Opis: Ostatnio wprowadzona reforma ochrony zdrowia kładzie ważny nacisk na poprawę kierowania jednostkami opieki zdrowotnej. Ograniczenia finansowe i wymogi kontraktowe wymuszają wręcz na dyrektorach jednostek wprowadzenie nowoczesnego mechanizmu kierowania finansowego. "przedmioty kierowania finansowego w ochronie zdrowia", jedna z pierwszych na ten temat książek w Polsce, napisana jest w formie podręcznika, by służyć jednostkom ochrony zdrowia jako przewodnik po świecie decyzji finansowych. Odbiorcy podręcznika, a więc przede wszystkim dyrektorzy szpitali, kierownicy działów finansowych, zarządzający kasami chorych i wszelakie osoby powiązane z finansową stroną działalności służby zdrowia, znajdą w nim odpowiedzi na pytania: · Jak przygotowywać sprawozdania finansowe i jak z nich korzystać? · Kto i jak powinien tworzyć i oceniać projekty inwestycyjne? · Skąd uzyskiwać kapitał na bieżącą działalność i rozwój i jak oceniać alternatywne źródła finansowania? · Jak kontrolować wydatki? Odpowiadając na te i sporo innych pytań, autorzy korzystali z doświadczeń zdobytych w pracy w służbie zdrowia, doradztwie finansowym jak także doradztwie na rzecz instytucji rządowych i samych jednostek ochrony zdrowia. Książka pełen jest praktycznych przykładów, przedstawiających metody rozwiązania konkretnych problemów. Jest on połączeniem przedstawionych w sposób przystępny koncepcji nowoczesnego kierowania finansowego i propozycji wykorzystania tych koncepcji w polskich warunkach.
Spis treści:
  • 1. Podstawowe sprawozdania finansowe
  • 2. Badanie sprawozdań finansowych
  • 3. Badanie wydatków na potrzeby kierowania finansowego
  • 4. Kierowanie kapitałem obrotowym
  • 5. Planowanie krótkoterminowe
  • 6. Wartość pieniądza w momencie
  • 7. Decyzje inwestycyjne
  • Literatura

Czym jest znaczenie w Słownik na E .