gnębiciel szkolnego boka co to znaczy
Co znaczy szkolnego boiska. Jak radzić sobie z?. Co to jest przed jakimi stają dzisiaj rodzice.

Czy pomocne?

Gnębiciel ze szkolnego boiska. Jak radzić sobie z dziecięcą agresją i wychować asertywne dziecko.

Definicja z ang. Oppressor of the school yard. How to deal with a child's aggression and assertive raise a child., z niem. Unterdrücker des Schulhofs. Wie man mit einem Kind die Aggressivität und Durchsetzungsvermögen zu erhöhen, ein Kind zu behandeln..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: REBIS, Poznań 2006, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,260 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.35 kg
Zagadnienia: gnębiciel szkolnego boka
ISBN: ISBN 83-7301-721-6
Opis: Gnębienie w szkole jest jednym z największych problemów, przed jakimi stają dzisiaj rodzice, nauczyciele i przede wszystkim uczniowie. Dlaczego wybrane dzieci są gnębicielami? Dlaczego inne dzieci stają się obiektami prześladowania? Kiedy i w jaki sposób trzeba interweniować? Co należy do obowiązków szkoły? – oto tylko kilka ważnych pytań, na które autorka odpowiada. Opierając się na własnych doświadczeniach z dzieciństwa, a również przeżyciach innych dzieci i rodziców, udziela praktycznych rad pozwalających przerwać cykl gnębienia. Uczy, jak wychować dziecko, które dzięki swej pewności siebie potrafi zmierzyć się z groźnymi dla niego sytuacjami i wie, jak wykazać się asertywnością w naszym coraz bardziej agresywnym świecie.
Spis treści:
  • Przedmowa Podziękowania 1. Istota gnębienia 2. Zrozumieć gnębiciela 3. Pomóc gnębicielowi 4. Zrozumieć ofiarę 5. Pomóc ofierze: rola rodziców 6. Pomóc ofierze: rola szkoły 7. Gnębiciel w społeczeństwie 8. Jak wychować asertywne, a nie agresywne dziecko Przypisy Rekomendowane lektury Bibliografia

Czym jest znaczenie w Słownik na G .