dłużej wytrzymam realne co to znaczy
Co znaczy wytrzymam! Realne spojrzenie na kryzys?. Co to jest wisienką, by obrazowo uchwycić te.

Czy pomocne?

Już dłużej nie wytrzymam! Realne spojrzenie na kryzys małżeński.

Definicja z ang. No longer stand it! Realistic look at a marriage crisis., z niem. Nicht mehr ertragen! Realistische Blick auf eine Ehekrise..

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Jedność, Kielce 2006, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,128 str., Wymiary: 125 x 195 mm , Waga: 0.14 kg
Zagadnienia: dłużej wytrzymam realne
ISBN: ISBN 83-7442-262-9
Opis: Autorka tego znakomitego poradnika używa metafory tortu z wisienką, by obrazowo uchwycić te przedmioty relacji, które wywołują kryzys w parach i małżeństwach. ''A było tak pięknie!... Niezadowolenie rośnie… dopóki nie nabierze się przekonania, iż już dłużej nie wytrzyma się ciągu negatywnych emocji, prowadzących od gniewu do rozpaczy, a od zazdrości do poczucia winy. Ma się wtedy ochotę rzucić w twarz swojemu partnerowi wymarzonym tortem z wisienką, lub zadać pytanie, kto śmiał zjeść kawałki tortu, który jest naszą własnością…'' (z Wprowadzenia). Autorka jako doświadczony psycholog i mediator dla rodziny proponuje realistyczne metody wyjścia z tego tunelu. Przede wszystkim należy żywić szacunek do samego siebie, następnie oczyścić umysł z nieracjonalnych myśli fałszywie interpretujących rzeczywistość, a wreszcie uszanować partnera: podmiotu ludzkiego ograniczonego i omylnego, lecz godnego poszanowania w jego wolności. Wskazane przedmioty stanowią istotne składniki, aby podjąć wspólną drogę w związku uczuciowym z drugą osobą, w przeciwnym razie będzie się doświadczać przygnębienia i niepowodzeń.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na J .