metodologiczne statystyczne co to znaczy
Co znaczy statystyczne problemy psychologii?. Co to jest zestaw artykułów tak dobranych pod.

Czy pomocne?

Metodologiczne i statystyczne problemy psychologii

Definicja z ang. Methodological and statistical problems in psychology, z niem. Methodische und statistische Probleme in der Psychologie.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: ZYSK I SK-A, Poznań 2006, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,217 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.30 kg
Zagadnienia: metodologiczne statystyczne
ISBN: ISBN 83-7298-915-X
Opis: ''Metodologiczne i statystyczne problemy psychologii'' to zestaw artykułów tak dobranych pod względem treści, by mogły zainteresować jak najszersze grono osób poszukujących nowych i ważnych informacji o zagadnieniach z zakresu współczesnej psychologii. Zostały tu zamieszczone prace dotyczące tradycji metodologicznych, problemów warsztatowych i analiz statystycznych. Czytelnik będzie miał okazję zorientować się, jak z problemami psychologicznymi zmierzali się Watson, Skinner i Freud. Dowie się także, jak należy rozumieć skuteczność psychoterapii i jak się ją bada, a również, w jaki sposób psycholodzy - dzięki kwestionariuszy - próbują badać tak istotne zjawisko, jakim jest ból. Osoby zainteresowane zastosowaniem metod statystycznych w psychologii znajdą dwa bardzo popularne na całym świecie artykuły Jacoba Cohena poświęcone kilku podstawowym problemom związanym z posługiwaniem się metodami statystycznymi w naukach społecznych. Z myślą o młodych psychologach, którzy zamierzają pisać rozprawę doktorską albo właśnie nad nią pracują, zostały zamieszczone dwa rozdziały, które będą zapewne nie tylko pomocne, lecz również interesujące.
Spis treści:
  • Zderzenie dwóch wizji psychologii, dwóch tradycji metodologicznych
  • Zanim przystąpisz do statystycznej analizy danych
  • Z warsztatu empirycznych badań psychologicznych
  • O czym warto wiedzieć, przygotowując konspekt pracy doktorskiej z zakresu psychologii

Czym jest znaczenie w Słownik na M .