pamięć jawna ukryta co to znaczy
Co znaczy Pamięć jawna i ukryta a dysfunkcje mózgu?. Co to jest Kliniczno-Eksperymentalne.

Czy pomocne?

Pamięć jawna i ukryta a dysfunkcje mózgu

Definicja z ang. Explicit and implicit memory and brain dysfunction, z niem. Explizite und implizite Gedächtnis und Gehirnfunktionsstörung.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: UMCS, Lublin 2004, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,95 str., Wymiary: 165 x 235 mm , Waga: 0.19 kg
Zagadnienia: pamięć jawna ukryta
ISBN: ISBN 83-227-2250-8
Opis: Podręcznik rozpoczyna nowy cykl wydawniczy - ,,Badania Kliniczno-Eksperymentalne. Psychologia Kliniczna i Neuropsychologia'' - który nawiązuje do publikowanej już serii ,,Neuropsychologia Kliniczna''. W pierwszej pozycji nowego cyklu przedstawiono badania swoje dotyczące związków między procesami wiedzy neuropsychologicznej. Wyniki badań wykazały zasadność rozszerzania diagnostycznego opisu zaburzeń pamięci o mechanizmy nieuświadamiane, co może zmodyfikować podejście terapeutyczne wobec osób z uszkodzeniem mózgu. Publikacja adresowana jest do studentów zainteresowanych problematyką neuropsycholgii klinicznej i osób zawodowo zajmujących się diagnozą i terapią neuropsychologiczną.
Spis treści:
  • SKRÓCONY Lista TREŚCI 1. Zaburzenia pamięci w następstwie uszkodzeń mózgu 2. Organizacja wiedzy jawnej i ukrytej w deficytach neuropsychologicznych 3. Mechanizmy pamięci jawnej i ukrytej a dysfunkcje mózgu 4. Wieloogniskowe uszkodzenia mózgu a funkcjonowanie pamięci świadomej i nieświadomej 5. Studia przypadków

Czym jest znaczenie w Słownik na P .