papieros ławie oskarżonych co to znaczy
Co znaczy oskarżonych - czyli o nałogu palenia?. Co to jest znajdziecie Kraj szereg tematów.

Czy pomocne?

Papieros na ławie oskarżonych - czyli o nałogu palenia bez retuszu

Definicja z ang. Cigarette in the dock - ie smoking addiction without retouching, z niem. Zigarette in der Anklagebank - also Rauchen sucht ohne Retusche.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Medyk, Warszawa 1998, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,135 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.19 kg
Zagadnienia: papieros ławie oskarżonych
ISBN: ISBN 83-87340-01-4
Opis: W książce, będącej próbą monografii o zdrowiu i paleniu, znajdziecie Kraj szereg tematów obrazujących złożoność problemu: zwięzłą historię ekspansji tytoniu, rolę uwarunkowań społecznych i finansowo-politycznych, fakty zdrowotne, nikotynową terapią zastępczą i alternatywne działania dla chcących skończyć z nałogiem, a dla dociekliwych dużo danych chemicznych i toksykologicznych. Przedstawione są słynne oszustwa przemysłu tytoniowego, łącznie z tymi najnowszymi, jak wprowadzenie genetycznie 'podrasowanej' odmiany tytoniu o zwiększonej zawartości nikotyny. W części czwartej, najtrudniejszej, znajdziecie Kraj opis składu chemicznego dymu tytoniowego i niezbity dowód na to, iż 'bezpiecznych' i 'lekkich' papierosów nie ma i nie będzie, ponieważ takowe zwyczajnie nie mogą istnieć! Dla ułatwienia, na końcu książki umieszczono 'Vademecum dla palących od A do Z' i słowniczek polsko-angielski trudniejszych terminów. Podręcznik przeznaczona jest dla szerokiego kręgu czytelników: dla lekarzy, psychologów i specjalistów starających się pomóc palaczowi w rzuceniu nałogu. Dla pedagogów próbujących uchronić naszych najmłodszych przed paleniem. Dla publicystów, dziennikarzy, mogących zrobić znacznie więcej w uświadamianiu i ochronie społeczeństwa przed nałogiem palenia. A przede wszystkim - dla palących, ich rodzin i najbliższych. Oby wymowa faktów uświadomiła uzależnionym od tytoniu, iż tak naprawdę zostali oni oszukani przy pierwszym zapalonym papierosie, ponieważ nikt nie wytłumaczył im wtedy, iż sięgają po narkotyk. W konsekwencji, sloganowy wybór 'palenie lub zdrowie' nic jest dla nich żadnym wyborem, ponieważ są zmuszani do palenia kosztem zdrowia. Efektywnie wymierzona przeciwko zdrowiu i portfelom działa na palącego machina kompanii tytoniowych z wielomiliardowym budżetem na reklamę, oszukańczą propagandą i liczeniem krociowych zysków na sporo lat naprzód, ponieważ klienta trzyma jak w potrzasku najzwyklejszy, lecz niezawodny sprzymierzeniec: narkotyczny głód.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na P .