pielęgniarstwo współczesnym co to znaczy
Co znaczy współczesnym położnictwie i ginekologii?. Co to jest nastąpił w ostatnim czasie, i zmiany.

Czy pomocne?

Pielęgniarstwo we współczesnym położnictwie i ginekologii

Definicja z ang. Nursing in modern obstetrics and gynecology, z niem. Krankenpflege in der modernen Geburtshilfe und Gynäkologie.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Czelej, Lublin 2003, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,451 str., Wymiary: 160 x 235 mm , Waga: 0.77 kg
Zagadnienia: pielęgniarstwo współczesnym
ISBN: ISBN 83-89309-01-7
Opis: Znaczny postęp w zakresie położnictwa i ginekologii, jaki nastąpił w ostatnim czasie, i zmiany w polskim systemie kształcenia pielęgniarek przyczyniły się do stworzenia podręcznika „Pielęgniarstwo we współczesnym położnictwie i ginekologii”. Podręcznik złożona jest z 7 rozdziałów, gdzie przedstawiono kolejno zagadnienia: płodności kobiety w poszczególnych okresach jej życia, fizjologicznego przebiegu ciąży, porodu i połogu, a również często pojawiających się powikłań, fizjopatologii noworodka dojrzałego, donoszonego i urodzonego przedwcześnie, pielęgnowania noworodka, jak także chorób i operacji ginekologicznych i profesjonalnej opieki pielęgniarskiej. Każdy rozdział jest poprzedzony celami kształcenia, a kończy się pytaniami sprawdzającymi. Książka jest adresowany przede wszystkim do studentów studiów pielęgniarskich licencjackich i magisterskich, a również do praktykujących pielęgniarek i nauczycieli pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego. Wg jednej z recenzentek, ''to jest obecnie jedyna podręcznik, którą należałoby zalecić we wszystkich uczelniach podejmujących kształcenie pielęgniarek w systemie dziennych studiów licencjackich i magisterskich''.
Spis treści:
  • 1. Zdrowi i płodność kobiety
  • 2. Ciąża
  • 3. Poród
  • 4. Połóg
  • 5. Noworodek
  • 6. Niektóre zagadnienia z patologii ciąży
  • 7. Niektóre zagadnienia z ginekologii

Czym jest znaczenie w Słownik na P .