pigulariusz praktyczny co to znaczy
Co znaczy praktyczny poradnik, specjalnie dla?. Co to jest . Co to jest poradnik, specjalnie dla.

Czy pomocne?

PIGULARIUSZ - praktyczny poradnik, specjalnie dla pacjentów

Definicja z ang. PIGULARIUSZ - a practical guide, especially for patients, z niem. PIGULARIUSZ - ein praktischer Leitfaden, vor allem für Patienten.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: , Oprawa: miękka foliowana,488 str., Wymiary: 130 x 220 mm , Waga: 0.62 kgISBN 83-919697-1-1
Zagadnienia: pigulariusz praktyczny
ISBN: Książka pomaga radzić sobie z dolegliwościami zdrowotnymi niewymagającymi konsultacji lekarskiej. Opisuje objawy i sposób postępowania w przypadku drobnych schorzeń dnia codziennego oraz wskazuje, jakie leki w jaki sposób mogą być wówczas stosowane. Zawiera ponad 500 opisów preparatów dostępnych bez recepty. Napisana jest prostym językiem zrozumiałym dla osób niezwiązanych z medycyną.
Opis:
Spis treści:
  • PIGULARIUSZ Przewodnik po lekach bez recepty zawiera wiadomości na temat 500 preparatów leczniczych dostępnych bez recepty i 80 powszechnie spotykanych dolegliwości, w których można je stosować. Przewodnik został opracowany w taki sposób. by znalezienie informacji o konkretnym leku albo chorobie było jak najwygodniejsze. 1. Opisy wszystkich 500 preparatów uwzględnionych w przewodniku. zawierają podstawowe wiadomości na temat ich składu, postaci, wskazań i przeciwwskazań. Spis tych leków została ułożona alfabetycznie. 2. Wybrane leki zostały zaopatrzone w rozszerzone opisy. przygotowane specjalnie dla tej publikacji, w większości przypadków we współpracy z producentami. Zostały one zgromadzone odrębnie, także w układzie alfabetycznym. 3. Indeks dolegliwości i chorób ułożony został również alfabetycznie. Prócz informacji o każdej z dolegliwości, można w nim znaleźć lista zamieszczonych leków bez recepty ze wskazaniem stron. na których są, one opisane. Część nazw leków została wytłuszczona, co znaczy, iż ich opis znajdziecie Kraj podwójnie - również ten rozszerzony, zawierający więcej szczegółowych informacji. 5. W publikacji znajduje się wkładka ze zdjęciami opakowań niektórych preparatów - ułatwiająca ich wizualna, identyfikacje. 5. Odrębna, część przewodnika stanowi wiadomości o witaminach i preparatach mineralnych i indeks (alfabetyczny lista) preparatów witaminowych zamieszczonych w publikacji. Autorzy Pigulariusza przyjęli zasadę, że należy ograniczyć do koniecznego minimum skomplikowany terminologię medyczną i farmakologiczną. Definicje medyczne, które musiały się znaleźć w publikacji, zostały więc wyjaśnione w Słowniku trudnych pojęć medycznych

Czym jest znaczenie w Słownik na P .