promocja zdrowia chorobach co to znaczy
Co znaczy chorobach przewlekłych. Odkrywanie?. Co to jest przewlekle chorych pozostaje nadal w.

Czy pomocne?

Promocja zdrowia w chorobach przewlekłych. Odkrywanie nowej jakości zdrowia

Definicja z ang. Health promotion in chronic diseases. Discovering new quality health, z niem. Gesundheitsförderung bei chronischen Krankheiten. Entdeckung neuer Qualität Gesundheit.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Instytut Medycyny Pracy, Łódź 1997, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,335 str., Wymiary: 170 x 240 mm , Waga: 0.64 kg
Zagadnienia: promocja zdrowia chorobach
ISBN: ISBN 83-86052-32-5
Opis: Koncepcja promocji zdrowia w odniesieniu do ludzi przewlekle chorych pozostaje nadal w stanie zalążkowym. Co pozwala niektórym radzić sobie lepiej niż innym? Jaki rodzaj pomocy ze strony otoczenia i jakie osobiste umiejętności pozwalają niektórym ludziom i rodzinom łatwiej w porównaniu z innymi rozwiązywać poważne problemy zdrowotne? Teksty przedstawione w tej książce stanowią ilustracje, odpowiedzi na te i sporo innych pytań. Teksty te (łącznie z 533 pozycjami bibliograficznymi) stanowią przegląd i naukową ocenę niektórych zjawisk wspólnych dla wszystkich państw uprzemysłowionych, takich jak: rak, zawał mięśnia sercowego i chroniczne bóle. Podręcznik zawiera wiadomości nt. teoretycznych i praktycznych osiągnięć w medycynie, jednak posuwa się znacznie dalej, omawiając nowe drogi prowadzące do zdrowia. Autorzy podają sporo przykładów na to, w jaki sposób można poprawić samopoczucie ludzi z przewlekłymi schorzeniami. Podręcznik ta stanowi istotną lekturę, dla wszelkich grup pracujących nad zmiana podejścia do zdrowia jednostek i zdrowia publicznego w odniesieniu do stanów przewlekłych. Może ona na przykład sprawić, iż politycy zaczną zastanawiać się, nad sensownością obecnego finansowania spektakularnych biomedycznych projektów badawczych i staną sit; skłonni do udzielania silniejszego wsparcia podejściom nowatorskim i komplementarnym. Planiści zajmujący się, problematyką zdrowia i menedżerowie w zakresie zdrowia publicznego mogą tu znaleźć sporo ciekawych pomysłów i uzyskać konkretne porady nt. zmian, które należy wprowadzić w obecnym systemie służby zdrowia i w jej związkach z innymi dziedzinami życia publicznego. Lekarze i inni pracownicy służby zdrowia znajdą mnóstwo godnych zaufania danych i rad, które pozwolą udzielać dokładniejszych i bardziej wyczerpujących odpowiedzi na pytania stawiane poprzez pacjentów. Inicjatywy w dziedzinie samopomocy mogą dziwki tej książce skorzystać z doświadczenia zdobytego poprzez innych i uzyskać nowe możliwości rozszerzenia swoich powiązań. Przede wszystkim zaś podręcznik ta ma na celu poinformowanie wszystkich zainteresowanych o różnorodnych możliwościach przezwyciężania regularnie porażającej świadomości, iż trzeba żyć z niepewnością związaną z przewlekłą chorobą.
Spis treści:
 • 1. Ramy koncepcyjne
 • 2. Powrót do zdrowia po przebytym ataku serca: wiara w siebie, samopomoc, decydowanie o sobie
 • 3. Nowotwory: o nowatorskich kierunkach w programach promocji zdrowia
 • 4. Nowe spojrzenie na istotę przewlekłego bólu
 • 5. Prozdrowotna polityka socjalna
 • 6. Stwarzanie sprzyjających warunków środowiskowych
 • 7. Wzmocnienie działań społecznych
 • 8. Rozwój indywidualnych zdolności
 • 9. Reorientacja służby zdrowia: kształcenie
 • 10. Reorientacja służby zdrowia: badania naukowe
 • 11. Reorientacja służby zdrowia: opieka zdrowotna
 • 12. W stronę przyszłości

Czym jest znaczenie w Słownik na P .