receptura studentów medycyny co to znaczy
Co znaczy studentów medycyny i stomatologii?. Co to jest stomatologii przyjęte były życzliwie.

Czy pomocne?

Receptura dla studentów medycyny i stomatologii

Definicja z ang. Recipe for students of medicine and dentistry, z niem. Rezept für Studierende der Medizin und Zahnmedizin.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Lubelskie Towarzystwo Naukowe, Lublin 1998, wyd. 3, Oprawa: miękka foliowana,177 str., Wymiary: 170 x 240 mm , Waga: 0.32 kg
Zagadnienia: receptura studentów medycyny
ISBN: ISBN 83-87270-13-X
Opis: Dwa poprzednie wydania "Receptury dla studentów medycyny i stomatologii" przyjęte były życzliwie poprzez Czytelników. Szybkie wyczerpywanie się obu nakładów świadczy o tym, iż podręcznik spełnia własne zadanie jako pomoc w przepisywaniu leków choremu. Nowe wydanie "Receptury dla studentów medycyny i stomatologii" zostało znacznie zmienione, dostosowane do obecnie obowiązujących przepisów. Wycofano postacie leków nie umieszczonych w FP V i dodano bardzo praktyczne dwa rozdziały o przepisywaniu leków gotowych w magistralnych postaciach leku i o interakcji leków dodawanych do płynów do wlewów dożylnych. W trzecim wydaniu wprowadzono zmienione w 1996 roku nazwy łacińskie środków farmaceutycznych opracowane poprzez Komitet Specjalistów ds. Preparatów Farmaceutycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), przyjęte poprzez Farmakopeę Polską V i Urzędowy Lista Leków. To są nazwy międzynarodowe (rodzajowe) umożliwiające identyfikację leku występującego pod wieloma nazwami handlowymi (zastrzeżonymi) w różnych państwach. Podstawowy tekst został wzbogacony o liczne przykłady recept przepisanych na wszystkie aktualnie służące postacie recepturowe z uwzględnieniem obecnie obowiązujących wymogów nomenklaturowych i nowych wzorów recept. Nowością w tym wydaniu jest umieszczenie na końcu każdego rozdziału zadań dla studentów i umieszczenie wykazu zmienionych nazw łacińskich środków farmaceutycznych, które znacznie ułatwią nauczanie receptury. W nowym wydaniu "Receptury" studenci medycyny znajdą sporo przykładów recept na leki gotowe i magistralne służące w praktyce, a również na leki wprowadzone w ostatnich latach.
Spis treści:
  • 1. Informacje ogólne
  • 2. Recepta
  • 3. Stałe postacie leków - medicamenta solida
  • 4. Płynne postacie leków - medicamenta fluida
  • 5. Miękkie postacie leków - medicamenta molla
  • 6. Inne postacie leków
  • 7. Mechanizmy terapeutyczne
  • 8. Surowice i szczepionki - sera et vaccina
  • 9. Niezgodności recepturowe - incompatibila

Czym jest znaczenie w Słownik na R .