rehabilitacja kardiologiczna co to znaczy
Co znaczy Rehabilitacja kardiologiczna. Co to jest kardiologii inwazyjnej i istotnych zmian.

Czy pomocne?

Rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych

Definicja z ang. Cardiac Rehabilitation - the use of physical exercises, z niem. Kardiologische Rehabilitation - die Verwendung von Körperübungen.

Autor (autorzy) Rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych:
Szczegóły wydania Rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych: Elipsa-Jaim, Kraków 2005, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,294 str., Wymiary: 155 x 230 mm , Waga: 0.49 kg
Zagadnienia w Rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych: przeciwskazania, rehabilitacja kardiologiczna, skutk
ISBN Rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych: ISBN 83-915185-7-4
Opis Rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych: Przełom XX i XXI wieku to czas burzliwego rozwoju kardiologii inwazyjnej i istotnych zmian postępowania w ostrych stanach kardiologicznych, szczególnie w udrażnianiu albo omijaniu zwężeń albo niedrożności miażdżycowo zmienionych tętnic. Koniec XX wieku znamionował też wielki postęp w leczeniu zachowawczym. To spowodowało nowe spojrzenie na choroby układu krążenia i stworzyło wielkie możliwości terapeutyczne, które natychmiast wprowadzono do praktyki klinicznej. Wieloośrodkowe, międzynarodowe, wiarygodne badania naukowe potwierdzają słuszność i skuteczność nowoczesnej diagnostyki i terapii. Efektem medycznego postępowania zachowawczego i interwencyjnego są dziesiątki a nawet setki tys. chorych, którym nie tylko uratowano życie, ale stworzono nadzieję dalszego funkcjonowania w życiu codziennym. Postęp w leczeniu, poza blaskami, ma także i cienie, z którymi najważniejszy podmiot, to jest nasz pacjent, nie może sobie poradzić, jeśli zostanie pozostawiony sam sobie. Dotychczasowy tryb opieki nad pacjentami z chorobami przewlekłymi nie zdaje egzaminu i nie spełnia oczekiwań rzeszy naszych pacjentów. Czy tak być musi?! Nie, i to zdecydowanie nie! Ocena kompleksowej rehabilitacji realizowanej w oparciu nie tylko o tak zwany twarde dowody naukowe, ale także o indywidualnie odczuwane korzyści w przywracaniu utraconej sprawności pacjentom ze schorzeniami narządu ruchu, chorobami neurologicznymi i innymi, udowodniła, iż to postępowanie jest niezbędnym elementem terapeutycznym. Nie tylko zmniejsza szkody i przywraca utraconą sprawność, ale głównie przywraca wiarę w sedno życia i otwiera osobom przewlekle chorym nowe możliwości ich funkcjonowania jako pełnoprawnych członków społeczeństwa. Polska szkoła kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej nie pozostaje w tyle za swoją starszą siostrą, ale wnosiła i wnosi nowe wartości w rozwój rehabilitacji i wychodzi naprzeciw nowoczesnej kardiologii. Jak każda dziedzina nauki jest modyfikowana i przystosowywana do aktualnych potrzeb. Najważniejszą rolę w upowszechnianiu wiedzy, i możliwości jej praktycznego stosowania powinny spełniać posiedzenia naukowo-szkoleniowe i publikacje artykułów naukowych i opracowań monograficznych. Oddawana do rąk czytelników podręcznik realizuje te oczekiwania i niewątpliwie wzbogaci majątek naukowy dotyczący kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej.
Spis treści Rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych:
  • Wstęp
  • Układ krążenia a wysiłek fizyczny
  • Miejsce aktywności fizycznej w programie rehabilitacji kardiologicznej
  • Badanie chorego kwalifikowanego do ćwiczeń fizycznych programu rehabilitacji kardiologicznej
  • Zwiększanie aktywności fizycznej w okresie szpitalnej rehabilitacji kardiologicznej
  • Trening fizyczny w rehabilitacji kardiologicznej
  • Zalecanie samodzielnej aktywności fizycznej chorym rehabilitowanym z powodu chorób układu krążenia
  • Wykorzystywanie ćwiczeń fizycznych u chorych z nadciśnieniem tętniczym
  • Ćwiczenia fizyczne w rehabilitacji chorych po ostrym zespole wieńcowym
  • Ćwiczenia fizyczne w rehabilitacji chorych poddawanych zabiegom pomostowania tętnic wieńcowych
  • Ćwiczenia fizyczne w rehabilitacji chorych z niewydolnością serca
  • Ćwiczenia fizyczne w rehabilitacji wybranych grup chorych po leczeniu zabiegowym
  • Wykorzystywanie ćwiczeń fizycznych w rehabilitacji chorych z miażdżycą tętnic kończyn dolnych
  • Kierowanie programem rehabilitacji
  • Wykorzystywane skróty
  • Skorowidz przedmiotowy
Definicja Radość Ojcostwa. Jak Zmienia Się Twoje Dziecko, Ty I Twoja Partnerka. (Pierwsze 12 Miesięcy):
Co to jest psychiatra i pracownik naukowy na Uniwersytecie Harvarda, tata trójki małych dzieci, stara się przybliżyć skomplikowaną naturę stosunków miedzy ojcem a niemowlęciem i jego matką. Stara się rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych co znaczy.
Definicja Refleksologia I Akupresura:
Co to jest akupresura są popularnymi terapiami, które bazują na masażu wskazanych punktów naciskowych. To czyni z nich doskonałe uzupełnienie dla medycyny konwencjonalnej. W książce znajdziemy między innymi rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych krzyżówka.
Definicja Rozwijanie Twórczości I Inteligencji Emocjonalnej Dzieci I Młodzieży:
Co to jest ma przed sobą Czytelnik, dotyczy sposobów stymulowania rozwoju aktywności twórczej i inteligencji emocjonalnej dzieci, uczniów, młodzieży. Aktualnie twórczość i emocje są postrzegane jako jedne z rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych co to jest.
Definicja Rośliny Lecznicze Świata. Ilustrowany Przewodnik:
Co to jest Świata jest dokładnym, naukowym przewodnikiem po w najwyższym stopniu znanych i najważniejszych roślinach leczniczych. Podręcznik ma na celu zebranie rzetelnych informacji o tej wyjątkowo szybko rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych słownik.
Definicja Radiologia Wypadkowa:
Co to jest praktycznym przewodnikiem zarówno dla lekarzy pracujących na oddziałach nagłych przypadków, jak i studentów medycyny. Większość rozdziałów ma przejrzysty układ, który pozwala na szybkie odszukanie rehabilitacja kardiologiczna - stosowanie ćwiczeń fizycznych czym jest.

Czym jest znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: