rysowane wierszyki zagadki co to znaczy
Co znaczy i zagadki w rozwijaniu aktywności?. Co to jest zadanie zaktywizowanie dziecka (w.

Czy pomocne?

Rysowane wierszyki i zagadki w rozwijaniu aktywności dialogowo-komunikacyjnej i zabawowej u małych dzieci

Definicja z ang. Drawn rhymes and riddles in the development of activity-dialog-communication and playgroup in young children, z niem. Gezeichnet Reime und Rätsel in der Entwicklung von leistungs Dialog-Kommunikation und Spielgruppe bei kleinen Kindern.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Impuls, Kraków 2005, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,182 str., Wymiary: 160 x 235 mm , Waga: 0.32 kg
Zagadnienia: rysowane wierszyki zagadki
ISBN: ISBN 83-7308-63-0
Opis: Wierszyki i zagadki zawarte w niniejszym zbiorze mają za zadanie zaktywizowanie dziecka (w szczególności z deficytami w rozwoju, wymagającego pomocy i wsparcia), zachęcenie go do oglądania tego, co je otacza, słuchania, naśladowania, powtarzania, myślenia, kreślenia, malowania, lepienia, uzupełniania, dobierania, segregowania, wyszukiwania – jednym wyrazem zachęcenia go do wielofunkcyjnej, inspirującej zabawy. Teksty zebrane w tym zbiorze, można wykorzystywać w pracy i zabawie zarówno z dziećmi przedszkolnymi, jak także szkolnymi o różnym stopniu sprawności i wydolności fizycznej i intelektualnej. Wiersze te mogą zainteresować dzieci, które samodzielnie nie umieją się bawić, ani także nie wiedzą, jak można to samemu zrobić. Mogą one zainteresować również te dzieci, które aktywnie poszukują inspiracji do zabawy, do samodzielnego czytania i malowania tego, co aktywizuje ich uwagę i wolę poznawania świata. Proponowane zabawy nie ograniczają ani liczby bawiących się, ani ich wieku, nie stawiają jakichkolwiek warunków i wymogów tak dzieciom, jak także dorosłym, ponieważ bawić się może każdy, kto tylko chce, kto ma na to ochotę.
Spis treści:
  • Wprowadzenie w świat zabawy, niespodzianek, dźwięków, melodii, akcentów, rytmów i języka
  • Rysowane wierszyki, które pomagają dziecku w poznawaniu siebie i świata, który je otacza
  • Jak uczyć umiejętności i rozpoznawania swojego ciała
  • Dziecko poznaje siebie i własne środowisko
  • Zagadki dla ciekawskich i podglądaczy. Bajki w wierszyku
  • Bibliografia

Czym jest znaczenie w Słownik na R .