tabula rasa spory naturę co to znaczy
Co znaczy Tabula rasa - spory o naturę ludzką. Co to jest zabarwienie definicje natury ludzkiej we.

Czy pomocne?

Tabula rasa - spory o naturę ludzką

Definicja z ang. Tabula rasa - disputes about human nature, z niem. Tabula rasa - Streitigkeiten über die menschliche Natur.

Autor (autorzy) Tabula rasa - spory o naturę ludzką:
Szczegóły wydania Tabula rasa - spory o naturę ludzką: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2005, wyd. 1, Oprawa: twarda,664 str., Wymiary: 170 x 245 mm , Waga: 1.18 kg
Zagadnienia w Tabula rasa - spory o naturę ludzką: przeciwskazania, tabula rasa spory naturę, skutk
ISBN Tabula rasa - spory o naturę ludzką: ISBN 83-89574-77-2
Opis Tabula rasa - spory o naturę ludzką: Steven Pinker omawia moralne, emocjonalne i polityczne zabarwienie definicje natury ludzkiej we współczesnym świecie. Próbuje odtworzyć bieg historii, który doprowadził do tego, iż naturę ludzką zaczęto spostrzegać jako definicja niebezpieczne. Zaprzeczanie istnieniu natury ludzkiej porównuje do wiktoriańskiego zażenowania w sprawach seksu. Uważa je jednak za znacznie bardziej szkodliwe - zniekształca gdyż współczesną naukę i oświatę, wypacza dyskusje publiczne i wpływa na nasze życie codzienne. Teoria, zgodnie z którą własne dzieci można kształtować jak glinę, narzuciła rodzicom nienaturalne, a czasem nawet okrutne sposoby wychowawcze. Spotęgowała cierpienia rodziców, których dzieci nie spełniły pokładanych w nich nadziei. Przekonanie zaś, iż ludzkość można przemodelować dzięki prowadzonym na ogromną skalę projektom inżynierii społecznej, doprowadziło do okrutnych zbrodni w historii naszego gatunku. Pinker przekonuje jednak, iż uznanie istnienia natury ludzkiej nie jest równoznaczne z akceptacją rasizmu, wojny, ludobójstwa czy zaniedbywania dzieci i osób pokrzywdzonych przez los. Tym samym, opowiada się za uznaniem odkryć dotyczących natury człowieka, które są często lekceważone albo zatajane we współczesnych rozważaniach nad ludzką kondycją. Pokazuje, w jaki sposób nowa wiedza może przyczynić się do zrozumienia licznych zagadnień i znalezienia rozwiązań problemów, które od dawna trapią ludzkie społeczeństwa - równouprawnienie płci, likwidacja ksenofobii i uprzedzeń międzygrupowych, walka z przemocą, tworzenie skutecznego ładu społecznego i programów wychowawczych. Założenia, iż istoty ludzkie są identyczne pod względem biologicznym, nie mają niegodziwych motywów i mogą dokonywać całkowicie wolnych wyborów są poddawane w wątpliwość. Jednak myśl o wrodzonej konstrukcji psychicznej bywa niemal rozpaczliwie odpychana przez badaczy. Wielu intelektualistów zaprzeczając istnieniu natury odwołuje się do trzech metafor:: czystej karty (przyrównującej umysł nowonarodzonego człowieka do czystej tablicy, która zapisana zostanie na skutek doświadczenia), szlachetnego dzikusa (założenia, iż człowiek pierwotnie był dobry i szlachetny, a dopiero potem został zdeprawowany przez cywilizację) i ducha w maszynie (założenia, iż w poddanym prawom fizyki i biologii ciele zamieszkuje dusza, z istoty swej niezmienna i nie poddająca się prawom natury). Podręcznik jest w istocie dyskusją nad trafnością i zasadnością tych zażarcie bronionych metafor, w świetle osiągnięć współczesnej psychologii, socjologii, biologii i antropologii. Steven Pinker jest znakomitym psychologiem pracującym w Massachusetts Institute of Psychology, autorem oryginalnych badań nad rozwojem języka i percepcją przestrzenną i wielu książek, które przyniosły mu światową sławę, pomiędzy innymi The Language Instinct czy How The Mind Works (wydanie polskie:: Jak działa umysł).
Spis treści Tabula rasa - spory o naturę ludzką:
  • Przedmowa
  • Część I. CZYSTA TABLICA, SZLACHETNY DZIKUS I DUCH W MASZYNIE 1. Teoria oficjalna 2. Modelina 3. Ostatni mur 4. Kulturoentuzjaści 5. Ostatni bastion
  • Część II 6. Nauki polityczne 7. Trójca święta
  • Część III. NATURA LUDZKA Z LUDZKĄ TWARZĄ 8. Lęk przed nierównością 9. Lęk przed niedoskonałością 10. Lęk przed determinizmem 11. Lęk przed nihilizmem
  • Część IV. POZNAJ SAMEGO SIEBIE 12. Kontakt z rzeczywistością 13. Z głębi siebie 14. Liczne źródła naszego cierpienia 15. Zwierzę z poczuciem wyższości
  • Część V. GORĄCE TEMATY 16. Polityka 17. Przemoc 18. Płeć 19. Dzieci 20. Sztuka
  • Część VI. GŁOS GATUNKU
  • BIBLIOGRAFIA
  • Indeks rzeczowy. indeks nazwisk
Definicja Technika Terapii:
Co to jest greckie - w przekładzie na niemiecki znaczy duszę. A zatem leczenie psychiczna znaczy terapię duszy. Można aby więc mniemać, iż poprzez ustalenie to rozumiemy: leczenie patologicznych zjawisk życia tabula rasa - spory o naturę ludzką co znaczy.
Definicja TrialBase 2006 - Przegląd Badań Klinicznych W Kardiologii:
Co to jest ISBN 978-83-89825-07-0 tabula rasa - spory o naturę ludzką krzyżówka.
Definicja Techniki Relaksacji:
Co to jest każdego dnia mieć chęć do życia, być przepełnionym energią i optymizmem? Odpowiedź jest prosta - nauczyć się efektywnie odpoczywać. Poradnik podaje różne metody relaksacji, takie jak: medytacja tabula rasa - spory o naturę ludzką co to jest.
Definicja Trzeźwieć Razem:
Co to jest w dziedzinie uzależnień omawia specyficzne problemy, z jakimi zmagają się ''trzeźwiejące'' małżeństwa – pary, w których mąż alkoholik już nie pije i leczy się. Autorka analizuje, co odbywa się tabula rasa - spory o naturę ludzką słownik.
Definicja Test Egzaminacyjny Dla Kandydatów Na Wydziały Lekarskie I Stomatologii AM - Rok 2004:
Co to jest już większość materiału i przerobiłeś liczne testy, pora na prawdziwą próbę. Oferowane przez nas książeczki testowe są oryginalnymi materiałami Krajowej Rady Egzaminów Medycznych. Dowiesz się: - jak tabula rasa - spory o naturę ludzką czym jest.

Czym jest znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: