trening umiejętności co to znaczy
Co znaczy umiejętności społecznych w?. Co to jest wspieraniu chorego w trudnym dla niego okresie.

Czy pomocne?

Trening umiejętności społecznych w rehabilitacji zaburzeń psychicznych

Definicja z ang. Social skills training in the rehabilitation of psychiatric disorders, z niem. Soziale Kompetenztraining in der Rehabilitation von psychischen Störungen.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Wydawnictwo Śląsk, Katowice 1999, wyd. 2, Oprawa: miękka foliowana,168 str., Wymiary: 145 x 205 mm , Waga: 0.22 kg
Zagadnienia: trening umiejętności
ISBN: ISBN 83-7164-165-6
Opis: Strategia rehabilitacji psychiatrycznej opiera się na wspieraniu chorego w trudnym dla niego okresie powrotu do aktywnego życia w społeczeństwie, zaś dobrym terapeutą nie musi być tylko psycholog ani psychiatra - równie dobrze sprawdzają się pracownicy socjalni czy pielęgniarki - trener musi być przede wszystkim osobą wrażliwą i cierpliwą. Przedstawione w publikacji treningi zostały opracowane w jednym z najlepszych ośrodków rehabilitacji na świecie - przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, w Polsce zaś zastosowano je w Oddziale Dziennym Rehabilitacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Podręcznik przedstawia następujące treningi: w zakresie wyglądu zewnętrznego i higieny osobistej, kulinarny, planowania budżetu domowego, techniczny, umiejętności praktycznych, podstawowych umiejętności prowadzenia rozmowy, przygotowania do podjęcia pracy, rozwiązywania problemów w przypadkach międzyludzkich.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na T .