zabawy ruchowe dzieci co to znaczy
Co znaczy dzieci zdrowych i niepełnosprawnych?. Co to jest dziećmi zdrowymi i z dziećmi o niskim.

Czy pomocne?

Zabawy ruchowe dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych

Definicja z ang. Physical play for healthy children and disabled, z niem. Physikalische Spiel für gesunde Kinder und Behinderte.

Autor (autorzy):
Szczegóły wydania: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2007, wyd. 1, Oprawa: miękka foliowana,94 str., Wymiary: 165 x 235 mm , Waga: 0.18 kg
Zagadnienia: zabawy ruchowe dzieci
ISBN: ISBN 83-60083-96-3
Opis: Przedstawione w publikacji ćwiczenia można prowadzić z dziećmi zdrowymi i z dziećmi o niskim stopniu niepełnosprawności. Możne je z powodzeniem stosować w grupach zintegrowanych, zarówno w ramach szkolnego, jak i pozaszkolnego wychowania fizycznego. Podręcznik została napisana raczej z myślą o nauczycielach-wychowawcach prowadzących klasy integracyjne. Czytelnik znajdzie w niej gotowe scenariusze zabaw, dla których typowa jest emocjonalność i prostota, gdzie nie jest istotne, kto wygra. Jednocześnie działają one pozytywnie w sensie wychowawczym, kształcącym i społecznym. Mogą być prowadzone grupowo, w parach czy także indywidualnie, zarówno z przedmiotami, takimi jak: klamerki, koc, kubek, balonik, jak i bez nich – między innymi ćwiczenia na koordynacje ruchową i relaksacyjne. Można tu także znaleźć ćwiczenia dydaktyczne o charakterze ruchowym służące zobrazowaniu zdobytej już podstawowej wiedzy między innymi z matematyki, czy z polskiego. Vlasta Karaskova - prof., pracownik Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu na Morawach. Od lat zajmuje się aktywnością ruchową osób niepełnosprawnych, zwłaszcza zaś wykorzystaniem ruchu w wychowaniu i terapii dzieci niepełnosprawnych.
Spis treści:

Czym jest znaczenie w Słownik na Z .