Apap (zawiesina i krople)

Czy pomocne?

Leczenie Apap (zawiesina i krople)

Nazwa zagraniczna Apap (zawiesina i krople): Paracetamolum
Składniki leku Apap (zawiesina i krople): paracetamol
Forma leku Apap (zawiesina i krople):
  • zawiesina,
  • krople doustne.
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność:
  • Pediatria,
  • Medycyna rodzinna.
Efekty pożądane Apap (zawiesina i krople)
  • przeciwbólowe,
  • przeciwgorączkowe.
Pochodne Apap (zawiesina i krople):
  • Apap, ( 80 mg/0,8 ml), krople, 15 ml (US PHARMACIA),
  • Apap, zawiesina dla dzieci, (160 mg / 5 ml), owocowa, 120 ml (US PHARMACIA).
Zamienniki Apap (zawiesina i krople):
  • Panadol dla dzieci, (120 mg/5 ml), zaw., 300 ml (SMITHKLINE BEECHAM - OTC),
  • Panadol dla dzieci, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml (SMITHKLINE BEECHAM - OTC),
  • Paracetamol 2,4%, zawiesina doustna, (120 mg / 5 ml), 150 g (HASCO-LEK).
Instrukcja, zastosowanie Apap (zawiesina i krople): Gorączka w przebiegu chorób infekcyjnych. Bóle różnego pochodzenia: bolesne ząbkowanie, bóle pourazowe.DAWKOWANIE:Doustnie. Dzieci powyżej 3 miesiąca życia: zwykle 10-15 mg/kg masy ciała co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Krople można podać z mlekiem lub sokiem. Nie stosować poniżej 3 miesiąca życia. Kropli nie należy stosować u dzieci z nietolerancją fruktozy (zawierają sorbitol).MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia). Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może powodować ostrą niewydolność wątroby.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy Twoje dziecko ma chorą wątrobę, nerki.
Dawkowanie Apap (zawiesina i krople): Doustnie. Dzieci powyżej 3 miesiąca życia: zwykle 10-15 mg/kg masy ciała co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Krople można podać z mlekiem lub sokiem. Nie stosować poniżej 3 miesiąca życia. Kropli nie należy stosować u dzieci z nietolerancją fruktozy (zawierają sorbitol).MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia). Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może powodować ostrą niewydolność wątroby.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy Twoje dziecko ma chorą wątrobę, nerki.
Skutki uboczne Apap (zawiesina i krople): Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia). Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może powodować ostrą niewydolność wątroby.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy Twoje dziecko ma chorą wątrobę, nerki.
Poinformuj lekarza gdy lek Apap (zawiesina i krople): Gdy Twoje dziecko ma chorą wątrobę, nerki.
Tagi:
  • ząbkowanie,
  • paracetamol,
  • gorączka,
  • dziecko,
  • ból,
  • ból pourazowy.

Definicja Paracetamolum: Co to jest Apap (zawiesina i krople) lek w Skutki uboczne na A .