Aspirin C

Czy pomocne?

Leczenie Aspirin C

Nazwa zagraniczna Aspirin C: Acidum acetylsalicylicum| Acidum ascorbicum
Składniki leku Aspirin C:
  • witamina C (kwas askorbinowy),
  • kwas acetylosalicylowy.
Forma leku Aspirin C: tabletki musujące
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Medycyna rodzinna
Efekty pożądane Aspirin C
  • uzupełnia niedobory witaminy C,
  • przeciwbólowe,
  • przeciwgorączkowe,
  • przeciwzapalne.
Pochodne Aspirin C:
  • Aspirin C, tabletki musujące, 400 mg + 240 mg, 20 szt,
  • Aspirin C, tabletki musujące, 400 mg + 240 mg, 10 szt.
Zamienniki Aspirin C:
  • Polopiryna C, tabletki musujące, 10 szt (POLPHARMA OTC),
  • Upsarin C, tabletki musujące, 330 mg + 200 mg, 10 szt (UPSA).
Instrukcja, zastosowanie Aspirin C: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka. Dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu.DAWKOWANIE:Doustnie. Jakość preparatu chroniona jest przez specjalne opakowanie foliowe. Aby je otworzyć należy rozerwać folię w miejscu nacięcia. Tabletkę należy rozpuścić  w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach. Dorośli: jednorazowo od 500 do 1000 mg (1-2 tabletki) co 4-8 godzin. Młodzież w wieku powyżej 12 roku życia: jednorazowo 500 mg kwasu acetylosalicylowego (czyli 1 tabletka) co 4-8 godzin.
Dawkowanie Aspirin C: Doustnie. Jakość preparatu chroniona jest przez specjalne opakowanie foliowe. Aby je otworzyć należy rozerwać folię w miejscu nacięcia. Tabletkę należy rozpuścić  w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach. Dorośli: jednorazowo od 500 do 1000 mg (1-2 tabletki) co 4-8 godzin. Młodzież w wieku powyżej 12 roku życia: jednorazowo 500 mg kwasu acetylosalicylowego (czyli 1 tabletka) co 4-8 godzin.
Skutki uboczne Aspirin C: Mogą wystąpić: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty. Lek może wywołać także krwawienia z przewodu pokarmowego (stolce są wówczas koloru smoły lub z domieszką krwi), zawroty głowy i szumy uszne (będące zazwyczaj objawami przedawkowania). Kwas acetylosalicylowy może powodować pokrzywkę, odczyny skórne, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli i napady astmy (ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa). Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Kwas acetylosalicylowy, nawet w małych dawkach, zmniejsza wydalanie kwasu moczowego i u osób z już zmniejszonym wydalaniem kwasu moczowego może wywołać napad dny moczanowej. Długotrwałe przyjmowanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek. W rzadkich przypadkach opisywano zaburzenia czynności wątroby i zapalenie nerek.
Poinformuj lekarza gdy lek Aspirin C: Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany, a także substancje o podobnym działaniu (szczególnie leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. Ibuprom, Aleve, Voltaren). Poinformuj lekarza, gdy masz czynną chorobę wrzodową (lub jakiekolwiek stany zapalne przewodu pokarmowego),  zaburzenia krzepnięcia krwi, astmę oskrzelową, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa, dnę moczanową, schorzenia nerek i/lub wątroby.
Tagi:
  • przeziębienie,
  • kwas acetylosalicylowy,
  • ból głowy,
  • ból zębów,
  • ból mięśni,
  • aspiryna,
  • gorączka.

Definicja Acidum acetylsalicylicum| Acidum ascorbicum: Co to jest Aspirin C lek w Skutki uboczne na A .