bolinet skutki uboczne co to znaczy
Definicja Ibuprofenum skład. Co to jest przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.

Czy pomocne?

Leczenie Bolinet

Nazwa zagraniczna Bolinet: Ibuprofenum
Składniki leku Bolinet: ibuprofen
Forma leku Bolinet:
  • tabletki powlekane,
  • tabletki musujące.
Kategorie: Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalność: Medycyna rodzinna
Efekty pożądane Bolinet
  • przeciwbólowe,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwgorączkowe.
Podobne do Bolinet:
  • Bolinet, tabletki musujące, 200 mg, 10 szt (UPSA),
  • Bolinet, tabletki powlekane, 200 mg, 10 szt (UPSA).
Zamienniki Bolinet:
  • Ibufen Total, tabletki drażowe, 200 mg, 10 szt (POLPHARMA OTC),
  • Ibum, kapsułki elastyczne, 200 mg, 10 szt (HASCO-LEK),
  • Ibupar, 200 mg, tabl.powl., 10 szt, blister (POLFA PABIANICE),
  • Ibupar, tabletki drażowane, 200 mg, 10 szt (POLFA PABIANICE),
  • Ibuprofen, 200 mg,tabl.drażowane,(P.P),10szt (POLFA PABIANICE),
  • Ibuprom, tabletki powlekane, 200 mg, 10 szt (US PHARMACIA),
  • Nurofen Ultrafast, kapsułki elastyczne, 200 mg, 10 szt (BOOTS HEALTHCARE).
Instrukcja Bolinet stosowanie: Ból różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, m.in. ból głowy, bóle zębów, mięśniowe, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle. Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.DAWKOWANIE:Doustnie. Pacjenci powyżej 15 roku życia 1-2 tabetki 2-3 razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin, maksymalnie 1200 mg/dobę. Producent nie podaje zastrzeżeń ani zasad dawkowania leku u dzieci. Preparat przyjmować podczas posiłków, tabletki musujące po rozpuszczeniu w szklance wody. Nie stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Nie należy stosować jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) np. naproksenem. W czasie stosowania leku unikaj spożywania napojów alkoholowych. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach należy się skontaktować z lekarzem.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, ból brzucha, dyspepsja, zaburzenia pasażu jelitowego, utajone lub jawne krwawienia. Mogą wystapić także reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, obrzęki, przewlekła pokrzywka, napad astmy, obrzęk naczynioruchowy), bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, niewydolność nerek, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy i senność, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek.
Dawkowanie Bolinet: Doustnie. Pacjenci powyżej 15 roku życia 1-2 tabetki 2-3 razy na dobę, nie częściej niż co 6 godzin, maksymalnie 1200 mg/dobę. Producent nie podaje zastrzeżeń ani zasad dawkowania leku u dzieci. Preparat przyjmować podczas posiłków, tabletki musujące po rozpuszczeniu w szklance wody. Nie stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Nie należy stosować jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) np. naproksenem. W czasie stosowania leku unikaj spożywania napojów alkoholowych. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach należy się skontaktować z lekarzem.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, ból brzucha, dyspepsja, zaburzenia pasażu jelitowego, utajone lub jawne krwawienia. Mogą wystapić także reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, obrzęki, przewlekła pokrzywka, napad astmy, obrzęk naczynioruchowy), bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, niewydolność nerek, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy i senność, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek.
Skutki uboczne Bolinet: Mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, ból brzucha, dyspepsja, zaburzenia pasażu jelitowego, utajone lub jawne krwawienia. Mogą wystapić także reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, obrzęki, przewlekła pokrzywka, napad astmy, obrzęk naczynioruchowy), bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, niewydolność nerek, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy i senność, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek.
Poinformuj lekarza gdy lek Bolinet: Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek.
Dotyczy:
  • lek przeciwbólowy,
  • gorączka,
  • ból zębów,
  • niesteroidowy lek przeciwzapalny,
  • ból głowy,
  • przeziębienie,
  • grypa,
  • NLPZ.

Definicja Ibuprofenum: Co to jest Bolinet lek w Skutki uboczne B .