ebewe calciumfolinat skutki co to znaczy
Definicja Calcii folinas skład. Co to jest przeciwanemiczne. Stosowanie Calciumfolinat Ebewe skutki.

Czy pomocne?

Leczenie Calciumfolinat Ebewe

Nazwa zagraniczna Calciumfolinat Ebewe: Calcii folinas
Składniki leku Calciumfolinat Ebewe: folinian wapnia
Forma leku Calciumfolinat Ebewe: kapsułki twarde
Kategorie: Różne
Specjalność:
  • Hematologia,
  • Onkologia kliniczna.
Efekty pożądane Calciumfolinat Ebewe przeciwanemiczne
Podobne do Calciumfolinat Ebewe:
  • Calciumfolinat-Ebewe, 100mg,kaps.tward,20szt (EBEWE AUSTRIA),
  • Calciumfolinat-Ebewe, kapsułki twarde, 15mg, 20 szt.
Zamienniki Calciumfolinat Ebewe:
Instrukcja Calciumfolinat Ebewe stosowanie: Zapobieganie i leczenie toksycznych działań niepożądanych po zastosowaniu dużych dawek metotreksatu. Niedobory kwasu foliowego spowodowane stosowaniem jego antagonistów np. w zatruciu kotrimoksazolem. Leczenie uzupełniające i paliatywne raka jelita grubego i odbytnicy. Niedokrwistość megaloblastyczna związana z niedoborem kwasu foliowego, zespołów złego wchłaniania i stanów niedożywienia. W ciąży i okresie wcześniactwa.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Po dużych dawkach obserwowano odczyny alergiczne, gorączkę, nudności i biegunkę.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedokrwistości megaloblastyczne z niedoboru witaminy B12.
Dawkowanie Calciumfolinat Ebewe: Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Po dużych dawkach obserwowano odczyny alergiczne, gorączkę, nudności i biegunkę.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedokrwistości megaloblastyczne z niedoboru witaminy B12.
Skutki uboczne Calciumfolinat Ebewe: Po dużych dawkach obserwowano odczyny alergiczne, gorączkę, nudności i biegunkę.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedokrwistości megaloblastyczne z niedoboru witaminy B12.
Poinformuj lekarza gdy lek Calciumfolinat Ebewe: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedokrwistości megaloblastyczne z niedoboru witaminy B12.
Dotyczy:
  • anemia,
  • niedokrwistość,
  • onkologia,
  • kwas foliowy.

Definicja Calcii folinas: Co to jest Calciumfolinat Ebewe lek w Skutki uboczne C .