activ carbo skutki uboczne co to znaczy
Definicja Carbo medicinalis skład. Co to jest adsorpcyjne, zapierające. Stosowanie Carbo Activ.

Czy pomocne?

Leczenie Carbo Activ

Nazwa zagraniczna Carbo Activ: Carbo medicinalis
Składniki leku Carbo Activ: węgiel leczniczy
Forma leku Carbo Activ: kapsułki
Kategorie: Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność:
  • Medycyna rodzinna,
  • Gastroenterologia.
Efekty pożądane Carbo Activ
  • adsorpcyjne,
  • zapierające.
Podobne do Carbo Activ: Carbo Activ (Carbo Med), kapsułki, 200 mg, 20 szt
Zamienniki Carbo Activ:
  • Carbo Medicinalis, kapsułki, 200 mg, 20 szt (MICROFARM),
  • Węgiel leczniczy (Norit), kapsełki, 200 mg, 15 szt (NORIT ).
Instrukcja Carbo Activ stosowanie: Zatrucia pokarmowe, biegunki. Pomocniczo we wzdęciach.DAWKOWANIE:Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat w lżejszych zatruciach pokarmowych z objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej tradycyjnie przyjmuje się doustnie 4-6 kapsułek kilka razy dziennie, aż do ustąpienia objawów. W poważniejszych przypadkach biegunki zawartość 15-30 kapsułek wysypać do niewielkiej ilości wody i przyjmować w postaci zawiesiny co godzinę (3-4 razy) do ustąpienia objawów. W poważniejszych zatruciach podaje się jednorazowo 4-10 g węgla leczniczego (zawartość 20-50 kapsułek) w postaci zawiesiny w wodzie. Dzieciom poniżej 4 roku życia należy zawartość kapsułek wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny. Niemowlętom w przypadku zatruć podaje się przeciętnie jednorazowo 1 g (zawartość 5 kapsułek ) na kg wagi dziecka.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Po zastosowaniu znacznych ilości węgla leczniczego obserwuje się zaparcia. Węgiel leczniczy barwi stolec na czarno.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.
Dawkowanie Carbo Activ: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat w lżejszych zatruciach pokarmowych z objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej tradycyjnie przyjmuje się doustnie 4-6 kapsułek kilka razy dziennie, aż do ustąpienia objawów. W poważniejszych przypadkach biegunki zawartość 15-30 kapsułek wysypać do niewielkiej ilości wody i przyjmować w postaci zawiesiny co godzinę (3-4 razy) do ustąpienia objawów. W poważniejszych zatruciach podaje się jednorazowo 4-10 g węgla leczniczego (zawartość 20-50 kapsułek) w postaci zawiesiny w wodzie. Dzieciom poniżej 4 roku życia należy zawartość kapsułek wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny. Niemowlętom w przypadku zatruć podaje się przeciętnie jednorazowo 1 g (zawartość 5 kapsułek ) na kg wagi dziecka.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Po zastosowaniu znacznych ilości węgla leczniczego obserwuje się zaparcia. Węgiel leczniczy barwi stolec na czarno.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.
Skutki uboczne Carbo Activ: Po zastosowaniu znacznych ilości węgla leczniczego obserwuje się zaparcia. Węgiel leczniczy barwi stolec na czarno.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.
Poinformuj lekarza gdy lek Carbo Activ: Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.
Dotyczy:
  • środki zapierające,
  • zatrucie,
  • biegunka,
  • wzdęcia.

Definicja Carbo medicinalis: Co to jest Carbo Activ lek w Skutki uboczne C .