chlorprotixen skutki uboczne co to znaczy
Definicja Chlorprothixeni hydrochloridum skład. Co to jest uspokajające, przeciwlękowe.

Czy pomocne?

Leczenie Chlorprotixen

Nazwa zagraniczna Chlorprotixen: Chlorprothixeni hydrochloridum
Składniki leku Chlorprotixen: chlorowodorek chlorprotiksenu
Forma leku Chlorprotixen: tabletki
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Psychiatria
Efekty pożądane Chlorprotixen
 • uspokajające,
 • przeciwlękowe,
 • przeciwpsychotyczne.
Podobne do Chlorprotixen:
 • Chlorprotixen, tabletki powlekane, 15 mg, 50 szt,
 • Chlorprotixen, tabletki powlekane, 50 mg, 50 szt.
Zamienniki Chlorprotixen:
Instrukcja Chlorprotixen stosowanie: Schizofrenia, stany pobudzenia i agresywności występujących w chorobach psychicznych (psychozach) o różnym podłożu oraz w psychonerwicach, w leczeniu odwykowym alkoholików i narkomanów, w zaburzeniach snu. Stosowany bywa jako lek uspokajający, w skórnych odczynach uczuleniowych, u dzieci ze znaczną nadpobudliwością.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku w zależności od wskazań i tolerancji określa lekarz. Nie wolno spożywać alkoholu w okresie zażywania leku.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Bóle i zawroty głowy, niepokój, bezsenność, zaburzenia widzenia. Zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie. Po długotrwałym leczeniu mogą pojawić się zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Zdarzają sie zaburzenia czynności wątroby. W czasie przyjmowania leku nie prowadź samochodu oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz uczulenie na lek, chorujesz na jaskrę, padaczkę, chorobę wieńcową, masz przerost gruczołu krokowego, stwierdzono u Ciebie zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby. 
Dawkowanie Chlorprotixen: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku w zależności od wskazań i tolerancji określa lekarz. Nie wolno spożywać alkoholu w okresie zażywania leku.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Bóle i zawroty głowy, niepokój, bezsenność, zaburzenia widzenia. Zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie. Po długotrwałym leczeniu mogą pojawić się zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Zdarzają sie zaburzenia czynności wątroby. W czasie przyjmowania leku nie prowadź samochodu oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz uczulenie na lek, chorujesz na jaskrę, padaczkę, chorobę wieńcową, masz przerost gruczołu krokowego, stwierdzono u Ciebie zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby. 
Skutki uboczne Chlorprotixen: Bóle i zawroty głowy, niepokój, bezsenność, zaburzenia widzenia. Zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie. Po długotrwałym leczeniu mogą pojawić się zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Zdarzają sie zaburzenia czynności wątroby. W czasie przyjmowania leku nie prowadź samochodu oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz uczulenie na lek, chorujesz na jaskrę, padaczkę, chorobę wieńcową, masz przerost gruczołu krokowego, stwierdzono u Ciebie zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby. 
Poinformuj lekarza gdy lek Chlorprotixen: Gdy masz uczulenie na lek, chorujesz na jaskrę, padaczkę, chorobę wieńcową, masz przerost gruczołu krokowego, stwierdzono u Ciebie zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby. 
Dotyczy:
 • neuroleptyki,
 • pobudzenie nerwowe,
 • nerwica,
 • schizofrenia,
 • psychoza,
 • leki przeciwpsychotyczne.

Definicja Chlorprothixeni hydrochloridum: Co to jest Chlorprotixen lek w Skutki uboczne C .