cital skutki uboczne co to znaczy
Definicja Citalopramum skład. Co to jest przeciwdepresyjne. Stosowanie Cital skutki uboczne.

Czy pomocne?

Leczenie Cital

Nazwa zagraniczna Cital: Citalopramum
Składniki leku Cital: citalopram
Forma leku Cital: tabletki powlekane
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Psychiatria
Efekty pożądane Cital przeciwdepresyjne
Podobne do Cital:
 • Cital, tabletki powlekane, 20 mg, 10 szt,
 • Cital, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt.
Zamienniki Cital:
 • Cilon, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt (NOVARTIS PHARMA),
 • Citalec 20, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt (ZENTIVA),
 • Citaratio, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt (RATIOPHARM),
 • Oropram 20 mg, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt (ACTAVIS).
Instrukcja Cital stosowanie: Leczenie depresji i profilaktyka nawrotów zaburzeń depresyjnych nawracających.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować o każdej porze dnia, niezależnie od posiłku. Lek należy odstawiać stopniowo. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży do 18 lat.Jednoczesne przyjmowanie lub zachodzące na siebie leczenie citalopramem i inhibitorem MAO (moklobemid, selegilina) wpływa toksycznie na ośrodkowy układ nerwowy i może powodować wystąpienie zespołu serotoninowego - nie wolno stosować łącznie oraz odczekać co najmniej 2 tygodnie od przerwania podawania inhibitorów MAO do rozpoczęcia leczenia citalopramem, jak również odczekać 2 tygodnie po przerwaniu leczenia citalopramem przed rozpoczęciem leczenia inhibitorami MAO.
Dawkowanie Cital: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować o każdej porze dnia, niezależnie od posiłku. Lek należy odstawiać stopniowo. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży do 18 lat.Jednoczesne przyjmowanie lub zachodzące na siebie leczenie citalopramem i inhibitorem MAO (moklobemid, selegilina) wpływa toksycznie na ośrodkowy układ nerwowy i może powodować wystąpienie zespołu serotoninowego - nie wolno stosować łącznie oraz odczekać co najmniej 2 tygodnie od przerwania podawania inhibitorów MAO do rozpoczęcia leczenia citalopramem, jak również odczekać 2 tygodnie po przerwaniu leczenia citalopramem przed rozpoczęciem leczenia inhibitorami MAO.
Skutki uboczne Cital: Najczęściej obserwowano: zwiększoną potliwość, ból i zawroty głowy, drżenia, zaburzenia akomodacji, senność, bezsenność, pobudzenie, nerwowość, nudności, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaparcia, biegunkę, kołatanie serca, osłabienie. Preparat nie powoduje zaburzenia sprawności intelektualnej i psychofizycznej, jednakże u pacjentów którym podaje się lek psychotropowy istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń koncentracji - w związku z tym pacjenci powinni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na citalopram lub inne składniki preparatu, chorujesz na padaczkę, miewasz myśli samobójcze.
Poinformuj lekarza gdy lek Cital: Gdy masz nadwrażliwość na citalopram lub inne składniki preparatu, chorujesz na padaczkę, miewasz myśli samobójcze.
Dotyczy:
 • psychiatria,
 • depresja,
 • antydepresant,
 • leki przeciwdepresyjne,
 • obniżenie nastroju,
 • serotonina.

Definicja Citalopramum: Co to jest Cital lek w Skutki uboczne C .