citaxin skutki uboczne co to znaczy
Definicja Citalopramum skład. Co to jest przeciwdepresyjne. Stosowanie Citaxin skutki uboczne.

Czy pomocne?

Leczenie Citaxin

Nazwa zagraniczna Citaxin: Citalopramum
Składniki leku Citaxin: citalopram
Forma leku Citaxin: tabletki powlekane
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Psychiatria
Efekty pożądane Citaxin przeciwdepresyjne
Podobne do Citaxin:
 • Citaxin, tabletki powlekane, 20 mg, 28 szt,
 • Citaxin, tabletki powlekane, 40 mg, 28 szt.
Zamienniki Citaxin:
 • Cipramil, tabletki powlekane, 20 mg, 28 szt (LUNDBECK),
 • Citabax 20, tabletki powlekane, 20 mg, 28 szt (RANBAXY),
 • Citabax 40, tabletki powlekane, 40 mg, 28 szt (RANBAXY),
 • Citronil, tabletki powlekane, 20 mg, 28 szt (ORION),
 • Citronil, tabletki powlekane, 40 mg, 28 szt (ORION).
Instrukcja Citaxin stosowanie: Leczenie depresji i profilaktyka nawrotów zaburzeń depresyjnych nawracających. Zespół lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować o każdej porze dnia, niezależnie od posiłku. Lek należy odstawiać stopniowo. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży do 18 lat. Jednoczesne przyjmowanie lub zachodzące na siebie leczenie citalopramem i inhibitorem MAO (moklobemid, selegilina) wpływa toksycznie na ośrodkowy układ nerwowy i może powodować wystąpienie zespołu serotoninowego - nie wolno stosować łącznie oraz odczekać co najmniej 2 tygodnie od przerwania podawania inhibitorów MAO do rozpoczęcia leczenia citalopramem, jak również odczekać 2 tygodnie po przerwaniu leczenia citalopramem przed rozpoczęciem leczenia inhibitorami MAO.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej obserwowano: zwiększoną potliwość, ból i zawroty głowy, drżenia, zaburzenia akomodacji, senność, bezsenność, pobudzenie, nerwowość, nudności, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaparcia, biegunkę, kołatanie serca, osłabienie. Preparat nie powoduje zaburzenia sprawności intelektualnej i psychofizycznej, jednakże u pacjentów którym podaje się lek psychotropowy istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń koncentracji - w związku z tym pacjenci powinni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na citalopram lub inne składniki preparatu, chorujesz na padaczkę, miewasz myśli samobójcze.
Dawkowanie Citaxin: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować o każdej porze dnia, niezależnie od posiłku. Lek należy odstawiać stopniowo. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży do 18 lat. Jednoczesne przyjmowanie lub zachodzące na siebie leczenie citalopramem i inhibitorem MAO (moklobemid, selegilina) wpływa toksycznie na ośrodkowy układ nerwowy i może powodować wystąpienie zespołu serotoninowego - nie wolno stosować łącznie oraz odczekać co najmniej 2 tygodnie od przerwania podawania inhibitorów MAO do rozpoczęcia leczenia citalopramem, jak również odczekać 2 tygodnie po przerwaniu leczenia citalopramem przed rozpoczęciem leczenia inhibitorami MAO.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej obserwowano: zwiększoną potliwość, ból i zawroty głowy, drżenia, zaburzenia akomodacji, senność, bezsenność, pobudzenie, nerwowość, nudności, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaparcia, biegunkę, kołatanie serca, osłabienie. Preparat nie powoduje zaburzenia sprawności intelektualnej i psychofizycznej, jednakże u pacjentów którym podaje się lek psychotropowy istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń koncentracji - w związku z tym pacjenci powinni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na citalopram lub inne składniki preparatu, chorujesz na padaczkę, miewasz myśli samobójcze.
Skutki uboczne Citaxin: Najczęściej obserwowano: zwiększoną potliwość, ból i zawroty głowy, drżenia, zaburzenia akomodacji, senność, bezsenność, pobudzenie, nerwowość, nudności, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaparcia, biegunkę, kołatanie serca, osłabienie. Preparat nie powoduje zaburzenia sprawności intelektualnej i psychofizycznej, jednakże u pacjentów którym podaje się lek psychotropowy istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń koncentracji - w związku z tym pacjenci powinni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na citalopram lub inne składniki preparatu, chorujesz na padaczkę, miewasz myśli samobójcze.
Poinformuj lekarza gdy lek Citaxin: Gdy masz nadwrażliwość na citalopram lub inne składniki preparatu, chorujesz na padaczkę, miewasz myśli samobójcze.
Dotyczy:
 • obniżenie nastroju,
 • antydepresant,
 • serotonina,
 • psychiatria,
 • lęk,
 • depresja.

Definicja Citalopramum: Co to jest Citaxin lek w Skutki uboczne C .