devikap skutki uboczne co to znaczy
Definicja Colecalciferolum skład. Co to jest ułatwia wchłanianie wapnia, przeciwkrzywicze.

Czy pomocne?

Leczenie Devikap

Nazwa zagraniczna Devikap: Colecalciferolum
Składniki leku Devikap: witamina D3 (cholekalcyferol)
Forma leku Devikap: krople doustne
Kategorie: Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność:
 • Medycyna rodzinna,
 • Pediatria.
Efekty pożądane Devikap
 • ułatwia wchłanianie wapnia,
 • przeciwkrzywicze.
Podobne do Devikap: Devikap (Vitaminum D3), płyn, (15.000 j.m./ ml), 10 ml
Zamienniki Devikap:
Instrukcja Devikap stosowanie: Profilaktyka i leczenie niedoboru witaminy D3. Zapobieganie i leczenie krzywicy, tężyczka, osteomalacja i choroby kości na podłożu metabolicznym (m.in. niedoczynność przytarczyc i rzekoma niedoczynność przytarczyc), profilaktycznie w stanach złego wchłaniania (w wyniku przewlekłych schorzeń jelit, marskości wątroby, rozległej resekcji żołądka i jelit). Leczenie wspomagające w osteoporozie.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz, indywidualnie, biorąc pod uwagę ilość jednocześnie przyjmowanego wapnia (zarówno w diecie, jak i w postaci preparatów farmakologicznych). Ustalenie dobowego zapotrzebowania na witaminę D3 u dziecka i sposobu podaży tej witaminy powinno być ustalone indywidualnie i weryfikowane każdorazowo, podczas badań okresowych, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Krople należy przechowywać w lodówce.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:W zasadzie nie występują przy podawaniu w zalecanych dawkach. W przypadku rzadko występującej nadwrażliwości na witaminę D3 lub przy stosowaniu zbyt dużych dawek podawanych przez dłuższy okres czasu może dojść do zatrucia określanego jako hiperwitaminoza D3. Objawy hiperwitaminozy obejmują utratę łaknienia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), bóle głowy, mięśni i stawów, zaparcia, suchość w jamie ustnej, wielomocz, depresje, zaburzenia psychotyczne, ubytek masy ciała, może dojść do zwiększenia poziomu wapnia we krwi i/lub w moczu, kamicy nerkowej i zwapnienia tkanek.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek, nadmiar wapnia w surowicy krwi i w moczu, schorzenia nerek.
Dawkowanie Devikap: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz, indywidualnie, biorąc pod uwagę ilość jednocześnie przyjmowanego wapnia (zarówno w diecie, jak i w postaci preparatów farmakologicznych). Ustalenie dobowego zapotrzebowania na witaminę D3 u dziecka i sposobu podaży tej witaminy powinno być ustalone indywidualnie i weryfikowane każdorazowo, podczas badań okresowych, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Krople należy przechowywać w lodówce.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:W zasadzie nie występują przy podawaniu w zalecanych dawkach. W przypadku rzadko występującej nadwrażliwości na witaminę D3 lub przy stosowaniu zbyt dużych dawek podawanych przez dłuższy okres czasu może dojść do zatrucia określanego jako hiperwitaminoza D3. Objawy hiperwitaminozy obejmują utratę łaknienia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), bóle głowy, mięśni i stawów, zaparcia, suchość w jamie ustnej, wielomocz, depresje, zaburzenia psychotyczne, ubytek masy ciała, może dojść do zwiększenia poziomu wapnia we krwi i/lub w moczu, kamicy nerkowej i zwapnienia tkanek.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek, nadmiar wapnia w surowicy krwi i w moczu, schorzenia nerek.
Skutki uboczne Devikap: W zasadzie nie występują przy podawaniu w zalecanych dawkach. W przypadku rzadko występującej nadwrażliwości na witaminę D3 lub przy stosowaniu zbyt dużych dawek podawanych przez dłuższy okres czasu może dojść do zatrucia określanego jako hiperwitaminoza D3. Objawy hiperwitaminozy obejmują utratę łaknienia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), bóle głowy, mięśni i stawów, zaparcia, suchość w jamie ustnej, wielomocz, depresje, zaburzenia psychotyczne, ubytek masy ciała, może dojść do zwiększenia poziomu wapnia we krwi i/lub w moczu, kamicy nerkowej i zwapnienia tkanek.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek, nadmiar wapnia w surowicy krwi i w moczu, schorzenia nerek.
Poinformuj lekarza gdy lek Devikap: Gdy masz nadwrażliwość na lek, nadmiar wapnia w surowicy krwi i w moczu, schorzenia nerek.
Dotyczy:
 • niedoczynność przytarczyc,
 • tężyczka,
 • osteomalacja,
 • krzywica,
 • osteoporoza,
 • witamina,
 • niemowlę,
 • kości,
 • witamina D3.

Definicja Colecalciferolum: Co to jest Devikap lek w Skutki uboczne D .