dipromal skutki uboczne co to znaczy
Definicja Acidum valproicum skład. Co to jest przeciwpadaczkowe. Stosowanie Dipromal skutki uboczne.

Czy pomocne?

Leczenie Dipromal

Nazwa zagraniczna Dipromal: Acidum valproicum
Składniki leku Dipromal: kwas walproinowy
Forma leku Dipromal: tabletki powlekane
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Neurologia
Efekty pożądane Dipromal przeciwpadaczkowe
Podobne do Dipromal: Dipromal, tabletki powlekane, 200 mg, 40 szt
Zamienniki Dipromal:
Instrukcja Dipromal stosowanie: Wszystkie postacie padaczki.DAWKOWANIE:Doustnie, podczas jedzenia. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Nie należy nagle ostawiać leku. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia. Stosowany razem z aspiryną i pochodnymi oraz z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi zwiększa skłonność do krwawień.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Nudności i wymioty, bóle brzucha, upośledzenie czynności wątroby, nawet niewydolność, zaburzenia krzepliwości krwi. Podczas zażywania leku nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek, schorzenia wątroby, chorujesz na porfirię.
Dawkowanie Dipromal: Doustnie, podczas jedzenia. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Nie należy nagle ostawiać leku. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia. Stosowany razem z aspiryną i pochodnymi oraz z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi zwiększa skłonność do krwawień.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Nudności i wymioty, bóle brzucha, upośledzenie czynności wątroby, nawet niewydolność, zaburzenia krzepliwości krwi. Podczas zażywania leku nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek, schorzenia wątroby, chorujesz na porfirię.
Skutki uboczne Dipromal: Nudności i wymioty, bóle brzucha, upośledzenie czynności wątroby, nawet niewydolność, zaburzenia krzepliwości krwi. Podczas zażywania leku nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek, schorzenia wątroby, chorujesz na porfirię.
Poinformuj lekarza gdy lek Dipromal: Gdy masz nadwrażliwość na lek, schorzenia wątroby, chorujesz na porfirię.
Dotyczy:
  • padaczka,
  • drgawki,
  • epilepsja,
  • leki przeciwpadaczkowe,
  • układ nerwowy.

Definicja Acidum valproicum: Co to jest Dipromal lek w Skutki uboczne D .