doxium skutki uboczne co to znaczy
Definicja Calcii dobesilas skład. Co to jest poprawia obwodowe krążenie żylne, zapobiega zastojowi.

Czy pomocne?

Leczenie Doxium

Nazwa zagraniczna Doxium: Calcii dobesilas
Składniki leku Doxium: dobesylan wapnia
Forma leku Doxium: kapsułki
Kategorie: Układ sercowo-naczyniowy
Specjalność: Angiologia
Efekty pożądane Doxium
  • zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych,
  • poprawia obwodowe krążenie żylne,
  • zapobiega zastojowi krwi w obrębie naczyń żylnych.
Podobne do Doxium: Doxium 500, kapsułki twarde, 500 mg, 30 szt
Zamienniki Doxium: Galvenox, kapsułki twarde, 500 mg, 30 szt (GALENA)
Instrukcja Doxium stosowanie: Objawy przewlekłej niewydolności żylnej (ból, kurcze, parestezje, obrzęk, zmiany skórne na tle zastoju krwi), pomocniczo w powierzchownym zakrzepowym zapaleniu żył. Naczyniowe choroby oczu spowodowane długotrwałą cukrzycą (retinopatia cukrzycowa).DAWKOWANIE:Doustnie, podczas posiłków. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Rzadko: nudności, biegunka, odczyny skórne, gorączka, bóle stawów. Bardzo rzadko agranulocytoza.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży lek stosuje się w zdecydowanej konieczności. Nie stosuje się  w okresie karmienia piersią.
Dawkowanie Doxium: Doustnie, podczas posiłków. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Rzadko: nudności, biegunka, odczyny skórne, gorączka, bóle stawów. Bardzo rzadko agranulocytoza.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży lek stosuje się w zdecydowanej konieczności. Nie stosuje się  w okresie karmienia piersią.
Skutki uboczne Doxium: Rzadko: nudności, biegunka, odczyny skórne, gorączka, bóle stawów. Bardzo rzadko agranulocytoza.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży lek stosuje się w zdecydowanej konieczności. Nie stosuje się  w okresie karmienia piersią.
Poinformuj lekarza gdy lek Doxium: Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży lek stosuje się w zdecydowanej konieczności. Nie stosuje się  w okresie karmienia piersią.
Dotyczy:
  • choroby układu krążenia,
  • naczynia krwionośne,
  • żyła,
  • retinopatia cukrzycowa,
  • żylaki.

Definicja Calcii dobesilas: Co to jest Doxium lek w Skutki uboczne D .