czopki efferalgan skutki co to znaczy
Definicja Paracetamolum skład. Co to jest przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Stosowanie Efferalgan.

Czy pomocne?

Leczenie Efferalgan (czopki)

Nazwa zagraniczna Efferalgan (czopki): Paracetamolum
Składniki leku Efferalgan (czopki): paracetamol
Forma leku Efferalgan (czopki): czopki doodbytnicze
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Medycyna rodzinna
Efekty pożądane Efferalgan (czopki)
  • przeciwbólowe,
  • przeciwgorączkowe.
Podobne do Efferalgan (czopki):
  • Efferalgan, czopki doodbytnicze, 150 mg, 10 szt,
  • Efferalgan, czopki doodbytnicze, 300 mg, 10 szt,
  • Efferalgan, czopki doodbytnicze, 80 mg, 10 szt,
  • Efferalgan,600 mg, czop.,doodbyt., 10 szt (UPSA).
Zamienniki Efferalgan (czopki):
  • Calpol 80, czopki doodbytnicze, 80 mg, 10 szt (GLAXO WELLCOME POZNAN),
  • Calpol 125, czopki doodbytnicze, 125 mg, 10 szt (GLAXO WELLCOME POZNAN),
  • Codipar 250, czopki doodbytnicze, 250 mg, 10 szt (GLAXO WELLCOME POZNAN),
  • Codipar 500, czopki doodbytnicze, 500 mg, 10 szt (GLAXO WELLCOME POZNAN),
  • Paracetamol, czopki (Farmina), 125 mg, 10 szt (FARMINA),
  • Paracetamol, czopki (Farmina), 250 mg, 10 szt (FARMINA),
  • Paracetamol, czopki (Farmina), 500 mg, 10 szt (FARMINA),
  • Paracetamol, czopki (Hasco), 125 mg, 10 szt (HASCO-LEK),
  • Paracetamol, czopki (Hasco), 500 mg, 10 szt (HASCO-LEK),
  • Paracetamol, czopki (Hasco), 80 mg, 10 szt (HASCO-LEK).
Instrukcja Efferalgan (czopki) stosowanie: Leczenie objawowe bólu i stanów gorączkowych.DAWKOWANIE:U dzieci poniżej 3 miesiąca życia paracetamol stosować można tylko na wyraźne zlecenie lekarza. Zalecane dawki doodbytniczo dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia: 10-15 mg/kg masy ciała 4 razy na dobę, w wybranych sytuacjach co 4 godziny - dawkę taką można stosować do 3 dni. Nie przekraczać dawki dobowej 60 mg/kg masy ciała. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia 600 mg 1-4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 3,0 gram na dobę. Pomiędzy dawkami powinien być zachowany odstęp co najmniej 4 godziny.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek, astmę oskrzelową, cierpisz na schorzenia wątroby, nerek, anemię.
Dawkowanie Efferalgan (czopki): U dzieci poniżej 3 miesiąca życia paracetamol stosować można tylko na wyraźne zlecenie lekarza. Zalecane dawki doodbytniczo dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia: 10-15 mg/kg masy ciała 4 razy na dobę, w wybranych sytuacjach co 4 godziny - dawkę taką można stosować do 3 dni. Nie przekraczać dawki dobowej 60 mg/kg masy ciała. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia 600 mg 1-4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 3,0 gram na dobę. Pomiędzy dawkami powinien być zachowany odstęp co najmniej 4 godziny.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek, astmę oskrzelową, cierpisz na schorzenia wątroby, nerek, anemię.
Skutki uboczne Efferalgan (czopki): Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek, astmę oskrzelową, cierpisz na schorzenia wątroby, nerek, anemię.
Poinformuj lekarza gdy lek Efferalgan (czopki): Gdy masz nadwrażliwość na lek, astmę oskrzelową, cierpisz na schorzenia wątroby, nerek, anemię.
Dotyczy:
  • gorączka,
  • przeziębienie,
  • grypa,
  • ból.

Definicja Paracetamolum: Co to jest Efferalgan (czopki) lek w Skutki uboczne E .