enema skutki uboczne natrii co to znaczy
Definicja Natrii dihydrophosphas|Natrii hydrophosphas skład. Co to jest przeczyszczające.

Czy pomocne?

Leczenie Enema

Nazwa zagraniczna Enema: Natrii dihydrophosphas|Natrii hydrophosphas
Składniki leku Enema:
  • diwodorofosforan sodu,
  • wodorofosforan sodu.
Forma leku Enema: roztwór do wlewu doodbytniczego
Kategorie: Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność:
  • Proktologia,
  • Medycyna rodzinna.
Efekty pożądane Enema przeczyszczające
Podobne do Enema: Enema, roztwór do wlewu doodbytniczego, 150 ml (jednorazowego użytku)
Zamienniki Enema: Rectanal, płyn doodbytniczy, 150 ml (GALENUS)
Instrukcja Enema stosowanie: Zaparcia, przygotowanie do zabiegów diagnostycznych jelita grubego, w okresie przed- i pooperacyjnym, oczyszczanie jelita grubego ze środka kontrastowego po badaniu radiologicznym, w położnictwie przed porodem i po porodzie.DAWKOWANIE:Doodbytniczo w postaci wlewu: dorośli - 120-150 ml, dzieci 14 kg - 30 ml, 27 kg - 60 ml, 40 kg - 90 ml preparatu. Po zdjęciu kapturka ochronnego należy sprawdzić, czy końcówka wlewki jest pokryta wystarczającą ilością środka poślizgowego. Jeśli nie – należy ją posmarować wazeliną lub olejem roślinnym. W celu wykonania wlewu należy wprowadzić kaniulę do odbytnicy. Powoli naciskać butelkę, aż do wprowadzenia jej zawartości. Opakowanie zawiera nadmiar roztworu, co pozwala na nie wyciskanie aż do całkowitego opróżnienia butelki. Po dokonaniu wlewu należy utrzymać pierwotną pozycje aż do wystąpienia uczucia parcia co następi po 2 do 5 minutach. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia. Nie powtarzać wlewu w krótkim czasie.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Sporadycznie bóle brzucha. W przypadku częstego stosowania zaburzenia czynności jelita grubego.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz symptomy zapalenia wyrostka robaczkowego, krwawienia z jelita grubego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nadciśnienie, choroby nerek.
Dawkowanie Enema: Doodbytniczo w postaci wlewu: dorośli - 120-150 ml, dzieci 14 kg - 30 ml, 27 kg - 60 ml, 40 kg - 90 ml preparatu. Po zdjęciu kapturka ochronnego należy sprawdzić, czy końcówka wlewki jest pokryta wystarczającą ilością środka poślizgowego. Jeśli nie – należy ją posmarować wazeliną lub olejem roślinnym. W celu wykonania wlewu należy wprowadzić kaniulę do odbytnicy. Powoli naciskać butelkę, aż do wprowadzenia jej zawartości. Opakowanie zawiera nadmiar roztworu, co pozwala na nie wyciskanie aż do całkowitego opróżnienia butelki. Po dokonaniu wlewu należy utrzymać pierwotną pozycje aż do wystąpienia uczucia parcia co następi po 2 do 5 minutach. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia. Nie powtarzać wlewu w krótkim czasie.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Sporadycznie bóle brzucha. W przypadku częstego stosowania zaburzenia czynności jelita grubego.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz symptomy zapalenia wyrostka robaczkowego, krwawienia z jelita grubego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nadciśnienie, choroby nerek.
Skutki uboczne Enema: Sporadycznie bóle brzucha. W przypadku częstego stosowania zaburzenia czynności jelita grubego.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz symptomy zapalenia wyrostka robaczkowego, krwawienia z jelita grubego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nadciśnienie, choroby nerek.
Poinformuj lekarza gdy lek Enema: Gdy masz symptomy zapalenia wyrostka robaczkowego, krwawienia z jelita grubego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nadciśnienie, choroby nerek.
Dotyczy:
  • wlew doodbytniczy,
  • lewatywa,
  • jelito grube,
  • zaparcia.

Definicja Natrii dihydrophosphas|Natrii hydrophosphas: Co to jest Enema lek w Skutki uboczne E .