junior fervex skutki uboczne co to znaczy
Definicja Paracetamolum|Pheniramini maleas|Acidum ascorbicum skład. Co to jest odruch kichania.

Czy pomocne?

Leczenie Fervex Junior

Nazwa zagraniczna Fervex Junior:Paracetamolum|Pheniramini maleas|Acidum ascorbicum
Składniki leku Fervex Junior:
  • maleinian feniraminy,
  • witamina C (kwas askorbinowy),
  • paracetamol.
Forma leku Fervex Junior: granulat do przygotowania roztworu doustnego
Kategorie:Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Medycyna rodzinna
Efekty pożądane Fervex Junior
  • udrażnia przewody nosowe,
  • hamuje łzawienie oczu,
  • hamuje odruch kichania,
  • przeciwgorączkowe,
  • przeciwbólowe.
Podobne do Fervex Junior: Fervex Junior, granulat do sporządzania roztworów, 8 saszetek (UPSA)
Zamienniki Fervex Junior:
Instrukcja Fervex Junior stosowanie:Doraźne leczenie objawowe chorób górnych dróg oddechowych: przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa i gardła, alergicznego nieżytu nosa oraz objawów grypopodobnych u dzieci w wieku od 6 do 15 roku życia.DAWKOWANIE:Doustnie. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: 1 saszetka 2 razy na dobę. Dzieci w wieku 10-12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 12-15 lat: 1 saszetka 4 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek, należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody, wypić. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
Dawkowanie Fervex Junior:Doustnie. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: 1 saszetka 2 razy na dobę. Dzieci w wieku 10-12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 12-15 lat: 1 saszetka 4 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek, należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody, wypić. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
Skutki uboczne Fervex Junior:Sporadycznie skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień), efekty atropinopodobne (suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji oka). Istnieją pojedyncze opisy zmian w obrazie morfologicznym krwi po podaniu paracetamolu. Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek. Lek może powodować senność.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy Twoje dziecko choruje na cukrzycę, ma schorzenia wątroby i/lub nerek, fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam).
Poinformuj lekarza gdy lek Fervex Junior:Gdy Twoje dziecko choruje na cukrzycę, ma schorzenia wątroby i/lub nerek, fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam).
Dotyczy:
  • dziecko,
  • przeziębienie,
  • katar,
  • alergiczny nieżyt nosa,
  • gorączka.

Definicja Paracetamolum|Pheniramini maleas|Acidum ascorbicum: Co to jest Fervex Junior lek w Skutki uboczne F .