finamef skutki uboczne co to znaczy
Definicja Finasteridum skład. Co to jest ułatwia oddawanie moczu, zmniejsza wielkość gruczołu.

Czy pomocne?

Leczenie Finamef

Nazwa zagraniczna Finamef:Finasteridum
Składniki leku Finamef: finasteryd
Forma leku Finamef: tabletki powlekane
Kategorie:Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalność: Urologia
Efekty pożądane Finamef
 • ułatwia oddawanie moczu,
 • zmniejsza wielkość gruczołu krokowego.
Podobne do Finamef: Finamef, tabletki powlekane, 5 mg, 30 szt
Zamienniki Finamef:
 • Aprost 5 mg, tabletki powlekane, 5 mg, 30 szt (POLFARMEX),
 • Finaride, tabletki powlekane, 5 mg, 30 szt (HEXAL),
 • Finaster, tabletki powlekane, 5 mg, 30 szt (LEK-AM),
 • Finpros 5 mg, tabletki powlekane, 5 mg, 30 szt (KRKA),
 • Penester, tabletki powlekane, 5 mg, 30 szt (ZENTIVA).
Instrukcja Finamef stosowanie:Stosowany wyłącznie u mężczyzn do kontrolowania przebiegu i leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego w celu zmniejszenia rozmiarów gruczołu krokowego, poprawy przepływu moczu i zmniejszenia objawów łagodnego rozrostu stercza, zmniejszenia ryzyka ostrego zatrzymania moczu oraz zmniejszenia ryzyka konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. DAWKOWANIE:Doustnie, niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć w całości. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Ważne jest, aby przyjmować preparat tak długo jak zaleci lekarz, gdyż lek działa tylko po dłuższym czasie. Lek przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym nie powinny dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek preparatu, ze względu na możliwość przezskórnego wchłaniania leku oraz związanego z tym ryzyka zaburzeń rozwojowych płodu męskiego. Przed rozpoczęciem stosowania leku oraz w trakcie leczenia zaleca się wykonywanie badań służących do wykrywania raka gruczołu krokowego. Wynika to z faktu, iż finasteryd zmniejsza stężenie antygenu gruczołu krokowego (PSA) w surowicy pacjentów i może maskować zwiększone rzeczywiste wartości stężenia tego antygenu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić zaburzenia wzwodu, zmniejszenie libido, zmniejszenie objętości ejakulatu. Rzadko reakcje nadwrażliwości (obrzęk warg, wysypka skórna) oraz powiększenie i tkliwość sutków. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym powinny unikać kontaktu z nasieniem mężczyzny przyjmującego finasteryd przez cały okres stosowania preparatu oraz przez 2 miesiące po zakończeniu leczenia oraz nie powinny dotykać połamanych lub pokruszonych tabletek preparatu, ze względu na możliwość wchłaniania leku przez skórę lub błony śluzowe  i ryzyko zaburzeń rozwojowych u płodów męskich.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek.
Dawkowanie Finamef:Doustnie, niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć w całości. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Ważne jest, aby przyjmować preparat tak długo jak zaleci lekarz, gdyż lek działa tylko po dłuższym czasie. Lek przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym nie powinny dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek preparatu, ze względu na możliwość przezskórnego wchłaniania leku oraz związanego z tym ryzyka zaburzeń rozwojowych płodu męskiego. Przed rozpoczęciem stosowania leku oraz w trakcie leczenia zaleca się wykonywanie badań służących do wykrywania raka gruczołu krokowego. Wynika to z faktu, iż finasteryd zmniejsza stężenie antygenu gruczołu krokowego (PSA) w surowicy pacjentów i może maskować zwiększone rzeczywiste wartości stężenia tego antygenu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić zaburzenia wzwodu, zmniejszenie libido, zmniejszenie objętości ejakulatu. Rzadko reakcje nadwrażliwości (obrzęk warg, wysypka skórna) oraz powiększenie i tkliwość sutków. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym powinny unikać kontaktu z nasieniem mężczyzny przyjmującego finasteryd przez cały okres stosowania preparatu oraz przez 2 miesiące po zakończeniu leczenia oraz nie powinny dotykać połamanych lub pokruszonych tabletek preparatu, ze względu na możliwość wchłaniania leku przez skórę lub błony śluzowe  i ryzyko zaburzeń rozwojowych u płodów męskich.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek.
Skutki uboczne Finamef:Mogą wystąpić zaburzenia wzwodu, zmniejszenie libido, zmniejszenie objętości ejakulatu. Rzadko reakcje nadwrażliwości (obrzęk warg, wysypka skórna) oraz powiększenie i tkliwość sutków. Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym powinny unikać kontaktu z nasieniem mężczyzny przyjmującego finasteryd przez cały okres stosowania preparatu oraz przez 2 miesiące po zakończeniu leczenia oraz nie powinny dotykać połamanych lub pokruszonych tabletek preparatu, ze względu na możliwość wchłaniania leku przez skórę lub błony śluzowe  i ryzyko zaburzeń rozwojowych u płodów męskich.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na lek.
Poinformuj lekarza gdy lek Finamef:Gdy masz nadwrażliwość na lek.
Dotyczy:
 • gruczoł krokowy,
 • mężczyzna,
 • drogi moczowe,
 • prostata.

Definicja Finasteridum: Co to jest Finamef lek w Skutki uboczne F .