gemipar skutki uboczne co to znaczy
Definicja Paracetamolum skład. Co to jest przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe.

Czy pomocne?

Leczenie Gemipar

Nazwa zagraniczna Gemipar:Paracetamolum
Składniki leku Gemipar: paracetamol
Forma leku Gemipar: czopki doodbytnicze
Kategorie:Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność:
  • Medycyna rodzinna,
  • Pediatria.
Efekty pożądane Gemipar
  • przeciwgorączkowe,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwbólowe.
Podobne do Gemipar:
  • Gemipar 50, 50 mg, czop.doodbytn., 10 szt (GEMI),
  • Gemipar 125, 125 mg, czop.doodbytn., 10 szt (GEMI),
  • Gemipar 500, 500 mg, czop.doodbytn., 10 szt (GEMI).
Zamienniki Gemipar:
  • Calpol 125, czopki doodbytnicze, 125 mg, 10 szt (GLAXO WELLCOME POZNAN),
  • Codipar 500, czopki doodbytnicze, 500 mg, 10 szt (GLAXO WELLCOME POZNAN),
  • Paracetamol, czopki (dla niemowląt), 50 mg, 10 szt (FARMINA),
  • Paracetamol, czopki (Farmina), 125 mg, 10 szt (FARMINA),
  • Paracetamol, czopki (Farmina), 500 mg, 10 szt (FARMINA),
  • Paracetamol, czopki (Farmjug), 125 mg, 10 szt (FARMJUG),
  • Paracetamol, czopki (Farmjug), 500 mg, 10 szt (FARMJUG),
  • Paracetamol, czopki (Hasco), 125 mg, 10 szt (HASCO-LEK),
  • Paracetamol, czopki (Hasco), 500 mg, 10 szt (HASCO-LEK),
  • Paracetamol-Ratiopharm,125 mg, czop.,10 szt (RATIOPHARM),
  • Paracetamol-Ratiopharm,500 mg, czop.,10 szt (RATIOPHARM).
Instrukcja Gemipar stosowanie:Bóle różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Gorączka. Bolesne miesiączki. Bóle migrenowe.DAWKOWANIE:Doodbytniczo. U dzieci poniżej 3 miesiąca życia paracetamol stosować można tylko na wyraźne zlecenie lekarza. Zalecane dawki doodbytniczo dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia: 10-15 mg/kg masy ciała 4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki dobowej 60 mg/kg masy ciała. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia 600 mg 1-4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 3,0 gram na dobę. Pomiędzy dawkami powinien być zachowany odstęp co najmniej 4 godziny.
Dawkowanie Gemipar:Doodbytniczo. U dzieci poniżej 3 miesiąca życia paracetamol stosować można tylko na wyraźne zlecenie lekarza. Zalecane dawki doodbytniczo dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia: 10-15 mg/kg masy ciała 4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki dobowej 60 mg/kg masy ciała. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia 600 mg 1-4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 3,0 gram na dobę. Pomiędzy dawkami powinien być zachowany odstęp co najmniej 4 godziny.
Skutki uboczne Gemipar:Reakcje nadwrażliwości, łagodne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Bardzo rzadko zmiany obrazu krwi, zaburzenia funkcji  nerek (niewydolność nerek, bóle kolkowe).
Poinformuj lekarza gdy lek Gemipar:Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową, cierpisz na schorzenia wątroby i/lub nerek, anemię.
Dotyczy:
  • ból głowy,
  • migrena,
  • bolesne miesiączkowanie,
  • gorączka,
  • ból,
  • lek przeciwbólowy.

Definicja Paracetamolum: Co to jest Gemipar lek w Skutki uboczne G .