herpex skutki uboczne co to znaczy
Definicja Aciclovirum skład. Co to jest przeciwwirusowe. Stosowanie Herpex skutki uboczne.

Czy pomocne?

Leczenie Herpex

Nazwa zagraniczna Herpex: Aciclovirum
Składniki leku Herpex: acyklowir
Forma leku Herpex: krem
Kategorie: Dermatologia
Specjalność: Dermatologia i wenerologia
Efekty pożądane Herpex przeciwwirusowe
Podobne do Herpex: Herpex, 50 mg / g, krem, 2 g, w tubie
Zamienniki Herpex:
  • Antivir 5% (50 mg / g), krem, 5 g (SANOFI-BIOCOM POLSKA),
  • Antivir, 5% (50 mg/g), krem, 2 g (SANOFI-BIOCOM POLSKA),
  • Awirol, 5% (50 mg/g), krem, 10 g,tuba (ICN POLFA RZESZOW),
  • Hascovir pro (Hascovir), 5%, krem, (50 mg / g), 5 g (HASCO-LEK),
  • Virolex, 5% krem, 5 g (KRKA),
  • Xorovir, 50 mg/g, krem, 2 g (F.JOHN KWIZDA GMBH),
  • Zovirax,5% (50 mg/g), krem, (Krka), 2 g (GLAXO-WELLCOME POLSKA),
  • Zovirax,5% (50 mg/g), krem, 10 g (GLAXO-WELLCOME POLSKA).
Instrukcja Herpex stosowanie: Leczenie pierwotnych i nawrotowych zakażeń skóry (opryszczka warg i narządów płciowych) wywołanych przez wirus opryszczki pospolitej.DAWKOWANIE:Zewnętrznie. Cienką warstwę kremu nanosi się na zmiany chorobowe oraz otaczającą je skórę 5 razy dziennie (co 4 h, z przerwą nocną) przez 5 dni, a w przypadkach trudno gojących się zmian - przez 10 dni. Nie stosować na błony śluzowe jamy ustnej oraz na spojówki. Skuteczność leczenia zależy od jak najszybszego zastosowania kremu po pojawieniu się pierwszych objawów. Aby zapobiec przenoszeniu infekcji, należy umyć ręce przed i po zastosowaniu preparatu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Może wystąpić przemijające podrażnienie (pieczenie, kłucie) i zaczerwienienie, sporadycznie przesuszenie, świąd i złuszczanie skóry, rzadko kontaktowe zapalenie skóry. Substancje pomocnicze preparatu mogą zmniejszać wytrzymałość prezerwatyw lateksowych.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Dawkowanie Herpex: Zewnętrznie. Cienką warstwę kremu nanosi się na zmiany chorobowe oraz otaczającą je skórę 5 razy dziennie (co 4 h, z przerwą nocną) przez 5 dni, a w przypadkach trudno gojących się zmian - przez 10 dni. Nie stosować na błony śluzowe jamy ustnej oraz na spojówki. Skuteczność leczenia zależy od jak najszybszego zastosowania kremu po pojawieniu się pierwszych objawów. Aby zapobiec przenoszeniu infekcji, należy umyć ręce przed i po zastosowaniu preparatu.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Może wystąpić przemijające podrażnienie (pieczenie, kłucie) i zaczerwienienie, sporadycznie przesuszenie, świąd i złuszczanie skóry, rzadko kontaktowe zapalenie skóry. Substancje pomocnicze preparatu mogą zmniejszać wytrzymałość prezerwatyw lateksowych.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Skutki uboczne Herpex: Może wystąpić przemijające podrażnienie (pieczenie, kłucie) i zaczerwienienie, sporadycznie przesuszenie, świąd i złuszczanie skóry, rzadko kontaktowe zapalenie skóry. Substancje pomocnicze preparatu mogą zmniejszać wytrzymałość prezerwatyw lateksowych.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Poinformuj lekarza gdy lek Herpex: Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Dotyczy:
  • opryszczka,
  • krem.

Definicja Aciclovirum: Co to jest Herpex lek w Skutki uboczne H .