otrex skutki uboczne co to znaczy
Definicja Isotretinoinum skład. Co to jest naskórka, zmniejsza aktywność gruczołów łojowych.

Czy pomocne?

Leczenie Isotrex

Nazwa zagraniczna Isotrex: Isotretinoinum
Składniki leku Isotrex: izotretinoina
Forma leku Isotrex: żel
Kategorie: Dermatologia
Specjalność: Dermatologia i wenerologia
Efekty pożądane Isotrex
  • pobudza odnowę komórek naskórka,
  • zmniejsza rogowacenie naskórka,
  • zmniejsza aktywność gruczołów łojowych.
Podobne do Isotrex: Isotrex, 0,05%, żel, 30 g
Zamienniki Isotrex:
Instrukcja Isotrex stosowanie: Leczenie trądziku pospolitego (postać łagodna do umiarkowanej).DAWKOWANIE:Zewnętrznie. Żel nanosi się na chorobowo zmienioną skórę. Przed zastosowaniem preparatu należy zmyć makijaż; po zastosowaniu - dokładnie umyć ręce. Należy unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi i uszodzoną skórą. Podczas leczenia należy unikać nasłoneczniania, a także nie stosować lampy kwarcowej. Z preparatami miejscowo znieczulającymi, kosmetykami i lekami o działaniu złuszczającym lub ścierająco-czyszczącymi nasila się działanie drażniące (zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności łącząc te leki z preparatem). Częstotliwość stosowania leku i czas trwania leczenia ustala lekarz.
Dawkowanie Isotrex: Zewnętrznie. Żel nanosi się na chorobowo zmienioną skórę. Przed zastosowaniem preparatu należy zmyć makijaż; po zastosowaniu - dokładnie umyć ręce. Należy unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi i uszodzoną skórą. Podczas leczenia należy unikać nasłoneczniania, a także nie stosować lampy kwarcowej. Z preparatami miejscowo znieczulającymi, kosmetykami i lekami o działaniu złuszczającym lub ścierająco-czyszczącymi nasila się działanie drażniące (zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności łącząc te leki z preparatem). Częstotliwość stosowania leku i czas trwania leczenia ustala lekarz.
Skutki uboczne Isotrex: Może wystąpić pieczenie, łuszczenie i zaczerwienienie skóry w pierwszych tygodniach leczenia . Jeśli objawy te utrzymują się dłużej, żel należy stosować rzadziej lub odstawić na kilka dni.POINFORMUJ LEKARZA:Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Poinformuj lekarza gdy lek Isotrex: Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Dotyczy:
  • retinoidy,
  • trądzik,
  • pryszcz,
  • skóra,
  • Propionibacterium acnes.

Definicja Isotretinoinum: Co to jest Isotrex lek w Skutki uboczne I .