naclof skutki uboczne co to znaczy
Definicja DICLOFENACUM skład. Przeciwskazania przeciwbólowe, przeciwzapalne zastosowanie.

Czy pomocne?

Leczenie Naclof

Nazwa zagraniczna Naclof: Diclofenacum
Składniki leku Naclof: diklofenak
Forma leku Naclof: krople do oczu
Kategorie: Narządy wzroku i słuchu
Specjalność: Okulistyka
Efekty pożądane Naclof
  • przeciwbólowe,
  • przeciwzapalne.
Podobne do Naclof: Naclof, krople do oczu, (1 mg / ml), 5 ml
Zamienniki Naclof:
  • Diclobion, krople do oczu, (1 mg / ml), 5 ml, 1 pojemnik (BIOTON),
  • Difadol 0.1%, krople do oczu, (1 mg / ml), 5 ml (POLFA WARSZAWA).
Instrukcja Naclof stosowanie: Pooperacyjne stany zapalne po operacji zaćmy i innych zabiegach chirurgicznych. Ból i światłowstręt. Pourazowe stany zapalne (urazy bez perforacji gałki ocznej). Hamowanie zwężenia źrenicy w czasie operacji zaćmy. Profilaktyka torbielowatego obrzęku plamki po operacji zaćmy z implementacją soczewki. Niezakaźne stany zapalne przedniego odcinka oka.DAWKOWANIE:Zakraplać do worka spojówkowego chorego oka (oczu). Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu oraz przebarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Pacjenci używający soczewki kontaktowe powinni wyjąć je przed zastosowaniem kropli i założyć je co najmniej 15 minut po zakropleniu. Jeżeli pacjent stosuje więcej niż jeden lek do oczu, to każdy z tych leków należy podawać z zachowaniem co najmniej 5-minutowej przerwy.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej występuje przemijające pieczenie oczu, rzadziej: świąd, zaczerwienienie oczu oraz niewyraźne widzenie zaraz po wkropleniu preparatu. W rzadkich przypadkach może wystąpić duszność i zaostrzenie objawów astmy. Podczas długotrwałego stosowania może wystąpić punkcikowate zapalenie rogówki i uszkodzenie nabłonka rogówki. Preparat może powodować przejściowe niewyraźne widzenie, co może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na sól sodową diklofenaku, kwas acetylosalicylowy i jego pochodne.
Dawkowanie Naclof: Zakraplać do worka spojówkowego chorego oka (oczu). Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu oraz przebarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Pacjenci używający soczewki kontaktowe powinni wyjąć je przed zastosowaniem kropli i założyć je co najmniej 15 minut po zakropleniu. Jeżeli pacjent stosuje więcej niż jeden lek do oczu, to każdy z tych leków należy podawać z zachowaniem co najmniej 5-minutowej przerwy.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej występuje przemijające pieczenie oczu, rzadziej: świąd, zaczerwienienie oczu oraz niewyraźne widzenie zaraz po wkropleniu preparatu. W rzadkich przypadkach może wystąpić duszność i zaostrzenie objawów astmy. Podczas długotrwałego stosowania może wystąpić punkcikowate zapalenie rogówki i uszkodzenie nabłonka rogówki. Preparat może powodować przejściowe niewyraźne widzenie, co może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na sól sodową diklofenaku, kwas acetylosalicylowy i jego pochodne.
Skutki uboczne Naclof: Najczęściej występuje przemijające pieczenie oczu, rzadziej: świąd, zaczerwienienie oczu oraz niewyraźne widzenie zaraz po wkropleniu preparatu. W rzadkich przypadkach może wystąpić duszność i zaostrzenie objawów astmy. Podczas długotrwałego stosowania może wystąpić punkcikowate zapalenie rogówki i uszkodzenie nabłonka rogówki. Preparat może powodować przejściowe niewyraźne widzenie, co może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na sól sodową diklofenaku, kwas acetylosalicylowy i jego pochodne.
Poinformuj lekarza gdy lek Naclof: Gdy masz nadwrażliwość na sól sodową diklofenaku, kwas acetylosalicylowy i jego pochodne.
Dotyczy:
  • oko,
  • ból,
  • gałka oczna,
  • okulista,
  • stan zapalny.

Definicja Diclofenacum: Co to jest Naclof lek w Skutki uboczne N .

  • Dodano:
  • Autor: