pancreatinum skutki uboczne co to znaczy
Definicja Pancreatinum skład. Co to jest wspomaga trawienie tłuszczów, białek i cukrów. Stosowanie.

Czy pomocne?

Leczenie Neo-Pancreatinum

Nazwa zagraniczna Neo-Pancreatinum: Pancreatinum
Składniki leku Neo-Pancreatinum: pankreatyna
Forma leku Neo-Pancreatinum: tabletki powlekane
Kategorie: Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność:
 • Choroby wewnętrzne,
 • Gastroenterologia.
Efekty pożądane Neo-Pancreatinum wspomaga trawienie tłuszczów, białek i cukrów
Podobne do Neo-Pancreatinum: Neo-Pancreatinum, tabletki powlekane, 150 mg, 30 szt
Zamienniki Neo-Pancreatinum:
 • Kreon 10 000, kapsułki, 150 mg, 20 szt (SOLVAY PHARMA),
 • Lipancrea, kapsułki dojelitowe, 16000 j. lipazy, 30 szt (POLFA WARSZAWA),
 • Lipancrea, kapsułki, 8000 j. lipazy, 20 szt (POLFA WARSZAWA),
 • Panzytrat, 20.000 j.lipazy, kaps., 20 szt (KNOLL AG).
Instrukcja Neo-Pancreatinum stosowanie: Preparat stosowany jest w stanach niedoboru enzymów trzustkowych o różnej przyczynie, jak: przewlekłe zapalenie trzustki, mukowiscydoza, niedrożność przewodów trzustkowych lub żółciowych spowodowana przez nowotwór, stan po usunięciu trzustki lub jej części, stan po usunięciu żołądka.DAWKOWANIE:Doustnie. Preparat należy przyjmować podczas posiłku, tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą lub innym niekwaśnym płynem. Należy unikać podawania leku z pokarmem o pH wyższym niż 5,5 (odczyn zasadowy). W warunkach tych istnieje możliwość wcześniejszego (zanim lek dotrze do dwunastnicy) uwolnienia substancji czynnych z kapsułek, co może prowadzić do unieczynnienia enzymów w świetle żołądka. Dawkę dobiera się indywidualnie, w zależności od stopnia niewydolności trzustki. Dorośli: najczęściej od 3 do 6 tabletek. W razie konieczności (np. u chorych z mukowiscydozą) dawkę tę można zwiększyć do uzyskania normalizacji stolca lub poprawy stanu odżywienia.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Podczas jego stosowania mogą wystąpić objawy nadwrażliwości na białko wieprzowe lub inne składniki. Objawy alergii na lek mogą być następujące: wysypka, kichanie, łzawienie. W przypadku stosowania dużych dawek preparatu (znacznie przekraczających zalecane) rejestrowano: biegunkę, nudności, wymioty, podwyższenie stężenia kwasu moczowego w surowicy i moczu, kamicę moczową. Preparat hamuje wchłanianie kwasu foliowego i soli żelaza. Pankreatyna może powodować podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i okolicy odbytu, zwłaszcza u dzieci.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na pankreatynę, białko wieprzowe oraz pozostałe składniki preparatu.
Dawkowanie Neo-Pancreatinum: Doustnie. Preparat należy przyjmować podczas posiłku, tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą lub innym niekwaśnym płynem. Należy unikać podawania leku z pokarmem o pH wyższym niż 5,5 (odczyn zasadowy). W warunkach tych istnieje możliwość wcześniejszego (zanim lek dotrze do dwunastnicy) uwolnienia substancji czynnych z kapsułek, co może prowadzić do unieczynnienia enzymów w świetle żołądka. Dawkę dobiera się indywidualnie, w zależności od stopnia niewydolności trzustki. Dorośli: najczęściej od 3 do 6 tabletek. W razie konieczności (np. u chorych z mukowiscydozą) dawkę tę można zwiększyć do uzyskania normalizacji stolca lub poprawy stanu odżywienia.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Podczas jego stosowania mogą wystąpić objawy nadwrażliwości na białko wieprzowe lub inne składniki. Objawy alergii na lek mogą być następujące: wysypka, kichanie, łzawienie. W przypadku stosowania dużych dawek preparatu (znacznie przekraczających zalecane) rejestrowano: biegunkę, nudności, wymioty, podwyższenie stężenia kwasu moczowego w surowicy i moczu, kamicę moczową. Preparat hamuje wchłanianie kwasu foliowego i soli żelaza. Pankreatyna może powodować podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i okolicy odbytu, zwłaszcza u dzieci.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na pankreatynę, białko wieprzowe oraz pozostałe składniki preparatu.
Skutki uboczne Neo-Pancreatinum: Podczas jego stosowania mogą wystąpić objawy nadwrażliwości na białko wieprzowe lub inne składniki. Objawy alergii na lek mogą być następujące: wysypka, kichanie, łzawienie. W przypadku stosowania dużych dawek preparatu (znacznie przekraczających zalecane) rejestrowano: biegunkę, nudności, wymioty, podwyższenie stężenia kwasu moczowego w surowicy i moczu, kamicę moczową. Preparat hamuje wchłanianie kwasu foliowego i soli żelaza. Pankreatyna może powodować podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i okolicy odbytu, zwłaszcza u dzieci.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na pankreatynę, białko wieprzowe oraz pozostałe składniki preparatu.
Poinformuj lekarza gdy lek Neo-Pancreatinum: Gdy masz nadwrażliwość na pankreatynę, białko wieprzowe oraz pozostałe składniki preparatu.
Dotyczy:
 • enzym,
 • amylaza trzustkowa,
 • trzustka,
 • mukowiscydoza,
 • trawienie.

Definicja Pancreatinum: Co to jest Neo-Pancreatinum lek w Skutki uboczne N .