nicotinell skutki uboczne co to znaczy
Definicja Nicotinum skład. Co to jest zwalczanie nałogu palenia. Stosowanie Nicotinell TTS skutki.

Czy pomocne?

Leczenie Nicotinell TTS

Nazwa zagraniczna Nicotinell TTS:Nicotinum
Składniki leku Nicotinell TTS: nikotyna
Forma leku Nicotinell TTS: system transdermalny
Kategorie:Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Medycyna rodzinna
Efekty pożądane Nicotinell TTSzwalczanie nałogu palenia
Podobne do Nicotinell TTS:
 • Nicotinell TTS 10, 17,5mg,plast.transd.,7szt (NOVARTIS CONSUMER),
 • Nicotinell TTS 20, 35mg,plast.transd., 7 szt (NOVARTIS CONSUMER),
 • Nicotinell TTS 30, 52,5mg,plast.transd.,7szt (NOVARTIS CONSUMER).
Zamienniki Nicotinell TTS:
 • Nicorette, plaster transdermalny, 10 mg, 7 szt (PHARMACIA POLSKA),
 • Nicorette, plaster transdermalny, 15 mg, 7 szt (PHARMACIA POLSKA),
 • Niquitin przezroczysty, plaster transdermalny, 14 mg / 24 h, 7 szt (SMITHKLINE BEECHAM - OTC),
 • Niquitin przezroczysty, plaster transdermalny, 21 mg / 24 h, 7 szt (SMITHKLINE BEECHAM - OTC),
 • Niquitin przezroczysty, plaster transdermalny, 7 mg / 24 h, 7 szt (SMITHKLINE BEECHAM - OTC).
Instrukcja Nicotinell TTS stosowanie:Pomocniczo w odzwyczajaniu się od palenia papierosów; w celu zmniejszenia objawów odstawienia u palaczy uzależnionych.DAWKOWANIE:Osoby stosujące preparat powinny całkowicie zaprzestać palenia papierosów. Plaster nakleja się na nieuszkodzoną skórę tułowia, ramienia lub biodra (codziennie w innym miejscu) i pozostawia na 24 godziny. Leczenie rozpoczyna się plastrem Nicotinell TTS 30 lub 20 i stopniowo zmniejsza dawkę. U palaczy o dużym stopniu uzależnienia (powyżej 20 papierosów dziennie) zaleca się plaster TTS 30, następnie plaster TTS 20 i na zakończenie leczenia plaster TTS 10 - każda postać przez 3-4 tygodnie. U palaczy o średnim stopniu uzależnienia (nie więcej niż 20 papierosów dziennie) leczenie rozpoczyna się od plastra TTS 20, stosowanego przez około 8 tygodni, następnie stosuje się plaster TTS 10 przez około 4 tygodnie. Jeśli pod koniec kuracji pacjent nie odzwyczai się od palenia, leczenie należy przerwać (można je wznowić dopiero po około 6 miesiącach). Preparatu nie należy stosować dłużej niż 3 miesiące.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej rumień i świąd w miejscu naklejenia plastra, rzadziej obrzęk, uczucie palenia, pieczenia, wysypka lub kłucie. Objawy mają przebieg łagodny i ustępują po 48 godzinach. Mogą wystąpić bóle i zawroty głowy, nudności, zaburzenia snu; niewielkie przyspieszenie tętna, niewielki i przemijający wzrost ciśnienia tętniczego krwi; niekiedy bóle brzucha, nudności i wymioty.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cierpisz na układowe choroby skóry, dławicę piersiową, arytmie serca, nadcisnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, nadczynność tarczycy, cukrzyce, schorzenia wątroby lub nerek.
Dawkowanie Nicotinell TTS:Osoby stosujące preparat powinny całkowicie zaprzestać palenia papierosów. Plaster nakleja się na nieuszkodzoną skórę tułowia, ramienia lub biodra (codziennie w innym miejscu) i pozostawia na 24 godziny. Leczenie rozpoczyna się plastrem Nicotinell TTS 30 lub 20 i stopniowo zmniejsza dawkę. U palaczy o dużym stopniu uzależnienia (powyżej 20 papierosów dziennie) zaleca się plaster TTS 30, następnie plaster TTS 20 i na zakończenie leczenia plaster TTS 10 - każda postać przez 3-4 tygodnie. U palaczy o średnim stopniu uzależnienia (nie więcej niż 20 papierosów dziennie) leczenie rozpoczyna się od plastra TTS 20, stosowanego przez około 8 tygodni, następnie stosuje się plaster TTS 10 przez około 4 tygodnie. Jeśli pod koniec kuracji pacjent nie odzwyczai się od palenia, leczenie należy przerwać (można je wznowić dopiero po około 6 miesiącach). Preparatu nie należy stosować dłużej niż 3 miesiące.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej rumień i świąd w miejscu naklejenia plastra, rzadziej obrzęk, uczucie palenia, pieczenia, wysypka lub kłucie. Objawy mają przebieg łagodny i ustępują po 48 godzinach. Mogą wystąpić bóle i zawroty głowy, nudności, zaburzenia snu; niewielkie przyspieszenie tętna, niewielki i przemijający wzrost ciśnienia tętniczego krwi; niekiedy bóle brzucha, nudności i wymioty.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cierpisz na układowe choroby skóry, dławicę piersiową, arytmie serca, nadcisnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, nadczynność tarczycy, cukrzyce, schorzenia wątroby lub nerek.
Skutki uboczne Nicotinell TTS:Najczęściej rumień i świąd w miejscu naklejenia plastra, rzadziej obrzęk, uczucie palenia, pieczenia, wysypka lub kłucie. Objawy mają przebieg łagodny i ustępują po 48 godzinach. Mogą wystąpić bóle i zawroty głowy, nudności, zaburzenia snu; niewielkie przyspieszenie tętna, niewielki i przemijający wzrost ciśnienia tętniczego krwi; niekiedy bóle brzucha, nudności i wymioty.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cierpisz na układowe choroby skóry, dławicę piersiową, arytmie serca, nadcisnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, nadczynność tarczycy, cukrzyce, schorzenia wątroby lub nerek.
Poinformuj lekarza gdy lek Nicotinell TTS:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cierpisz na układowe choroby skóry, dławicę piersiową, arytmie serca, nadcisnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, nadczynność tarczycy, cukrzyce, schorzenia wątroby lub nerek.
Dotyczy:
 • nikotyna,
 • głód nikotynowy,
 • nałóg palenia,
 • palenie.

Definicja Nicotinum: Co to jest Nicotinell TTS lek w Skutki uboczne N .