nipas skutki uboczne co to znaczy
Definicja Acidum acetylsalicylicum skład. Co to jest przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odkażające.

Czy pomocne?

Leczenie Nipas

Nazwa zagraniczna Nipas:Acidum acetylsalicylicum
Składniki leku Nipas: kwas acetylosalicylowy
Forma leku Nipas: tabletki dozębodołowe
Kategorie:Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność: Stomatologia ogólna
Efekty pożądane Nipas
  • przeciwbólowe,
  • przeciwobrzękowe,
  • odkażające,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwgrzybicze.
Podobne do Nipas:
  • Nipas - wkładka dozębodołowa, tabletki, 50 szt,
  • Nipas-wkładka dozębodołowa, tabl.,100 szt (GALENA).
Zamienniki Nipas:
Instrukcja Nipas stosowanie:W stomatologii, jako wkładka lecznicza po powikłanych ekstrakcjach zębów, (bóle poekstrakcyjne, zapalenie kości, suche zapalenie zębodołu). Stosowana również po otwarciu ropni przyzębnych i okołowierzchołkowych, głęboko zropiałych kieszonek przyzębnych. W profilaktyce: dozębodołowo po dłutowaniu lub uszkodzeniu zębodołu (niezależnie od założonych szwów), po wyłyżeczkowanu kieszonek dziąsłowych, pod opatrunki z cementu oraz w paradontologii. Wkładki można stosować w połączeniu z odpowiednimi chemioterapeutykami lub antybiotykami.DAWKOWANIE:Wkładka do zębodołu: w zależności od wielkości rany 1-3 wkładki jednorazowo. W razie potrzeby można stosować kilkakrotnie.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Przy prawidłowym użyciu nie powinny pojawić się objawy uboczne jakie mogłyby wystąpić przy ogólnum stosowaniu kwasu acetylosalicylowego. Wyjątkowo może wystąpić skurcz oskrzeli lub reakcje uczuleniowe.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na salicylany i pochodne kwasu benzoesowego, cierpisz na astmę.
Dawkowanie Nipas:Wkładka do zębodołu: w zależności od wielkości rany 1-3 wkładki jednorazowo. W razie potrzeby można stosować kilkakrotnie.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Przy prawidłowym użyciu nie powinny pojawić się objawy uboczne jakie mogłyby wystąpić przy ogólnum stosowaniu kwasu acetylosalicylowego. Wyjątkowo może wystąpić skurcz oskrzeli lub reakcje uczuleniowe.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na salicylany i pochodne kwasu benzoesowego, cierpisz na astmę.
Skutki uboczne Nipas:Przy prawidłowym użyciu nie powinny pojawić się objawy uboczne jakie mogłyby wystąpić przy ogólnum stosowaniu kwasu acetylosalicylowego. Wyjątkowo może wystąpić skurcz oskrzeli lub reakcje uczuleniowe.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na salicylany i pochodne kwasu benzoesowego, cierpisz na astmę.
Poinformuj lekarza gdy lek Nipas:Gdy masz nadwrażliwość na salicylany i pochodne kwasu benzoesowego, cierpisz na astmę.
Dotyczy: zębodół

Definicja Acidum acetylsalicylicum: Co to jest Nipas lek w Skutki uboczne N .