nitroglycerinum skutki co to znaczy
Definicja Glyceroli trinitras skład. Co to jest zmniejsza niedotlenienie mięśnia sercowego.

Czy pomocne?

Leczenie Nitroglycerinum

Nazwa zagraniczna Nitroglycerinum:Glyceroli trinitras
Składniki leku Nitroglycerinum: nitrogliceryna
Forma leku Nitroglycerinum:
  • tabletki podjęzykowe,
  • tabletki o przedłużonym działaniu.
Kategorie:Układ sercowo-naczyniowy
Specjalność: Kardiologia
Efekty pożądane Nitroglycerinum
  • zmniejsza niedotlenienie mięśnia sercowego,
  • poprawia objętość minutową serca.
Podobne do Nitroglycerinum:
  • Nitroglycerinum prolongatum, tabletki, 6,4 mg, 40 szt (ARGON),
  • Nitroglycerinum, tabletki podjęzykowe, 0,5 mg, 20 szt.
Zamienniki Nitroglycerinum:
Instrukcja Nitroglycerinum stosowanie:Przewlekła choroba wieńcowa (w leczeniu doraźnym bólu dławicowego, w leczeniu zawału mięśnia sercowego, w leczeniu przewlekłym jako lek zapobiegający napadom bólu). Forma o długotrwałym działaniu (Nitroglycerinum Prolongatum) stosowana jest głównie w profilaktyce i przewlekłej niewydolności krążenia.DAWKOWANIE:Preparat do stosowania doustnego, przeznaczony dla osób dorosłych. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki przyjmuje się podjęzykowo, do całkowitego rozpuszczenia i wchłonięcia leku. W przypadku preparatów o przedłużonym uwalnianiu (Prolongatum) tabletki należy połykać, bez rozgryzania.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Obniżenie ciśnienia tętniczego, odczyny alergiczne, osłabienie, poty, zawroty i bóle głowy, zaczerwienienie skóry (zwłaszcza twarzy), wzrost ciśnienia śródczaszkowego i śródgałkowego.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy chorujesz na jaskrę.
Dawkowanie Nitroglycerinum:Preparat do stosowania doustnego, przeznaczony dla osób dorosłych. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki przyjmuje się podjęzykowo, do całkowitego rozpuszczenia i wchłonięcia leku. W przypadku preparatów o przedłużonym uwalnianiu (Prolongatum) tabletki należy połykać, bez rozgryzania.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Obniżenie ciśnienia tętniczego, odczyny alergiczne, osłabienie, poty, zawroty i bóle głowy, zaczerwienienie skóry (zwłaszcza twarzy), wzrost ciśnienia śródczaszkowego i śródgałkowego.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy chorujesz na jaskrę.
Skutki uboczne Nitroglycerinum:Obniżenie ciśnienia tętniczego, odczyny alergiczne, osłabienie, poty, zawroty i bóle głowy, zaczerwienienie skóry (zwłaszcza twarzy), wzrost ciśnienia śródczaszkowego i śródgałkowego.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy chorujesz na jaskrę.
Poinformuj lekarza gdy lek Nitroglycerinum:Gdy chorujesz na jaskrę.
Dotyczy:
  • choroba wieńcowa,
  • ból dławicowy,
  • choroba serca,
  • ból wieńcowy.

Definicja Glyceroli trinitras: Co to jest Nitroglycerinum lek w Skutki uboczne N .