Nurofen Ultra Forte

Czy pomocne?

Leczenie Nurofen Ultra Forte

Nazwa zagraniczna Nurofen Ultra Forte: Ibuprofenum
Składniki leku Nurofen Ultra Forte: ibuprofen
Forma leku Nurofen Ultra Forte: kapsułki
Kategorie: Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalność:
  • Reumatologia,
  • Medycyna rodzinna,
  • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu.
Efekty pożądane Nurofen Ultra Forte
  • przeciwzapalne,
  • przeciwbólowe,
  • przeciwgorączkowe.
Pochodne Nurofen Ultra Forte: Nurofen Ultra Forte, kapsułki elastyczne, 400 mg, 10 szt
Zamienniki Nurofen Ultra Forte: Ibum forte, kapsułki elastyczne, 400 mg, 12 szt (HASCO-LEK)
Instrukcja, zastosowanie Nurofen Ultra Forte: Do stosowania doraźnego w słabych lub umiarkowanych bólach różnego pochodzenia (ból głowy, bóle zębów, mięśniowe, stawowe, kostne, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie), w gorączce (m.in. w grypie, przeziębieniu lub innych chorobach zakaźnych).DAWKOWANIE:Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia zwykle 1 kapsułka co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 1200 mg. Kapsułki popić płynem, należy połykać w całości (nie żuć i nie ssać).MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy i senność, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek.
Dawkowanie Nurofen Ultra Forte: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia zwykle 1 kapsułka co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 1200 mg. Kapsułki popić płynem, należy połykać w całości (nie żuć i nie ssać).MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy i senność, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek.
Skutki uboczne Nurofen Ultra Forte: Niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy i senność, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek.
Poinformuj lekarza gdy lek Nurofen Ultra Forte: Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek.
Tagi:
  • ból mięśni,
  • nerwoból,
  • grypa,
  • przeziębienie,
  • ból głowy,
  • ból zębów.

Definicja Ibuprofenum: Co to jest Nurofen Ultra Forte lek w Skutki uboczne na N .