Nurofen Ultrafast

Czy pomocne?

Leczenie Nurofen Ultrafast

Nazwa zagraniczna Nurofen Ultrafast: Ibuprofenum
Składniki leku Nurofen Ultrafast: ibuprofen
Forma leku Nurofen Ultrafast: kapsułki
Kategorie: Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalność: Medycyna rodzinna
Efekty pożądane Nurofen Ultrafast
  • przeciwzapalne,
  • przeciwbólowe.
Pochodne Nurofen Ultrafast:
  • Nurofen Ultrafast, 200 mg, kaps.elast, 4 szt (BOOTS HEALTHCARE),
  • Nurofen Ultrafast, kapsułki elastyczne, 200 mg, 10 szt (BOOTS HEALTHCARE).
Zamienniki Nurofen Ultrafast:
  • Ibum, kapsułki elastyczne, 200 mg, 10 szt (HASCO-LEK),
  • Ibum, kapsułki elastyczne, 200 mg, 7 szt (HASCO-LEK),
  • Ibuprom Sprint Caps, kapsułki elastyczne, 200 mg, 10 szt (US PHARMACIA),
  • Ibuprom Sprint Caps, kapsułki elastyczne, 200 mg, 6 szt (US PHARMACIA).
Instrukcja, zastosowanie Nurofen Ultrafast: W ostrych i przewlekłych bólach, głównie pochodzenia reumatycznego: w reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie zwyrodnieniowej stawów, rwie kulszowej, zapaleniu korzonków nerwowych, w zespole bolesnego barku, w dnie moczanowej, niekiedy po zabiegach chirurgicznych, po usunięciu zębów, w bólach głowy, w bólach pourazowych, przy bolesnym miesiączkowaniu, w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia.DAWKOWANIE:Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 kapsułki co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 1200 mg. Kapsułki popić płynem; należy połykać w całości (nie żuć i nie ssać).MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Przy długotrwałym stosowaniu mogą wystąpić objawy zapalenia błony śluzowej żołądka i/lub dwunastnicy.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.
Dawkowanie Nurofen Ultrafast: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 kapsułki co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 1200 mg. Kapsułki popić płynem; należy połykać w całości (nie żuć i nie ssać).MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Przy długotrwałym stosowaniu mogą wystąpić objawy zapalenia błony śluzowej żołądka i/lub dwunastnicy.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.
Skutki uboczne Nurofen Ultrafast: Niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Przy długotrwałym stosowaniu mogą wystąpić objawy zapalenia błony śluzowej żołądka i/lub dwunastnicy.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.
Poinformuj lekarza gdy lek Nurofen Ultrafast: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.
Tagi:
  • przeziębienie,
  • grypa,
  • ból kostno-stawowy,
  • nerwoból,
  • ból głowy,
  • ból reumatyczny,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów,
  • bolesne miesiączkowanie.

Definicja Ibuprofenum: Co to jest Nurofen Ultrafast lek w Skutki uboczne na N .