nurofen dzieci czopki skutki co to znaczy
Definicja Ibuprofenum skład. Co to jest przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, przeciwbólowe.

Czy pomocne?

Leczenie Nurofen dla dzieci (czopki)

Nazwa zagraniczna Nurofen dla dzieci (czopki): Ibuprofenum
Składniki leku Nurofen dla dzieci (czopki): ibuprofen
Forma leku Nurofen dla dzieci (czopki): czopki doodbytnicze
Kategorie: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Pediatria
Efekty pożądane Nurofen dla dzieci (czopki)
  • przeciwzapalne,
  • przeciwgorączkowe,
  • przeciwbólowe.
Podobne do Nurofen dla dzieci (czopki):
  • Nurofen dla dzieci, czopki, 125 mg, 10 szt,
  • Nurofen dla dzieci, czopki, 60 mg, 10 szt.
Zamienniki Nurofen dla dzieci (czopki):
Instrukcja Nurofen dla dzieci (czopki) stosowanie: Objawowe leczenie bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego. Objawowe leczenie gorączki. Preparat stosuje się, gdy podanie preparatu w formie doustnej jest niemożliwe lub powoduje wymioty.DAWKOWANIE:Doodbytniczo. Preparat jest przeznaczony dla dzieci do 2 do 6 lat. Dla dzieci o wadze od 12,5 kg do 17 kg (od 2 do 4 lat) dawka początkowa to jeden czopek. W razie potrzeby, można podać kolejny czopek po 6-8 godzinach. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby. Dla dzieci o wadze do 17 kg do 20,5 kg (od 4 do 6 lat) dawka początkowa to jeden czopek.
Dawkowanie Nurofen dla dzieci (czopki): Doodbytniczo. Preparat jest przeznaczony dla dzieci do 2 do 6 lat. Dla dzieci o wadze od 12,5 kg do 17 kg (od 2 do 4 lat) dawka początkowa to jeden czopek. W razie potrzeby, można podać kolejny czopek po 6-8 godzinach. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby. Dla dzieci o wadze do 17 kg do 20,5 kg (od 4 do 6 lat) dawka początkowa to jeden czopek.
Skutki uboczne Nurofen dla dzieci (czopki): Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, ból brzucha, niestrawność), skórne reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka). Rzadko uogólnione reakcje alergiczne, reakcje ze strony układu oddechowego (astma lub nasilenie jej objawów, skurcz oskrzeli, duszność).
Poinformuj lekarza gdy lek Nurofen dla dzieci (czopki): Gdy dziecko ma nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową.
Dotyczy:
  • dziecko,
  • ból,
  • czopki doodbytnicze,
  • gorączka.

Definicja Ibuprofenum: Co to jest Nurofen dla dzieci (czopki) lek w Skutki uboczne N .