extra panadol skutki uboczne co to znaczy
Definicja Paracetamolum|Coffeinum skład. Co to jest przeciwgorączkowe, przeciwbólowe. Stosowanie.

Czy pomocne?

Leczenie Panadol Extra

Nazwa zagraniczna Panadol Extra:Paracetamolum|Coffeinum
Składniki leku Panadol Extra:
  • kofeina,
  • paracetamol.
Forma leku Panadol Extra: tabletki powlekane
Kategorie:Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność: Medycyna rodzinna
Efekty pożądane Panadol Extra
  • przeciwgorączkowe,
  • przeciwbólowe.
Podobne do Panadol Extra:
  • Panadol Extra, tabletki powlekane, 12 szt,
  • Panadol Extra, tabletki powlekane, 24 szt.
Zamienniki Panadol Extra:
  • Apap Extra, tabletki powlekane, (500 mg + 65 mg), 10 szt (US PHARMACIA),
  • Apap Extra, tabletki powlekane, (500 mg + 65 mg), 24 szt (US PHARMACIA),
  • Codipar Plus, tabl.powl., 6 szt (GLAXO WELLCOME POZNAN),
  • Codipar Plus, tabletki powlekane, 30 szt (GLAXO WELLCOME POZNAN),
  • Gripex Control (Dolores), tabletki, 12 szt (US PHARMACIA WROCLAW),
  • Kofepar, tabletki, 10 szt (PLIVA OTC).
Instrukcja Panadol Extra stosowanie:Paracetamol działa przeciwbólowo w: bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bólach menstruacyjnych. Preparat Panadol Extra może być stosowany w: przeziębieniach, stanach grypopodobnych.DAWKOWANIE:Doustnie. W zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra  co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra  nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby. Preparat nie jest zalecany dla dzieci  poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. W czasie stosowania leku nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych.  Duża ilość wypitej kawy czy herbaty przy jednoczesnym przyjmowaniu tego leku może spowodować uczucie napięcia i rozdrażnienia.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić: skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. Przy przedawkowaniu może nastąpić upośledzenie czynności wątroby oraz nerek,  a ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub kofeinę, schorzenia wątroby i /lub nerek, chorobę alkoholową, chore serce, nadciśnienie.
Dawkowanie Panadol Extra:Doustnie. W zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra  co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra  nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby. Preparat nie jest zalecany dla dzieci  poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. W czasie stosowania leku nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych.  Duża ilość wypitej kawy czy herbaty przy jednoczesnym przyjmowaniu tego leku może spowodować uczucie napięcia i rozdrażnienia.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić: skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. Przy przedawkowaniu może nastąpić upośledzenie czynności wątroby oraz nerek,  a ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub kofeinę, schorzenia wątroby i /lub nerek, chorobę alkoholową, chore serce, nadciśnienie.
Skutki uboczne Panadol Extra:Mogą wystąpić: skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. Przy przedawkowaniu może nastąpić upośledzenie czynności wątroby oraz nerek,  a ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub kofeinę, schorzenia wątroby i /lub nerek, chorobę alkoholową, chore serce, nadciśnienie.
Poinformuj lekarza gdy lek Panadol Extra:Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub kofeinę, schorzenia wątroby i /lub nerek, chorobę alkoholową, chore serce, nadciśnienie.
Dotyczy:
  • ból,
  • ból głowy,
  • migrena,
  • ból zębów,
  • przeziębienie,
  • ból menstruacyjny.

Definicja Paracetamolum|Coffeinum: Co to jest Panadol Extra lek w Skutki uboczne P .