doustna zawiesina paracetamol co to znaczy
Definicja Paracetamolum skład. Co to jest przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Stosowanie Paracetamol.

Czy pomocne?

Leczenie Paracetamol (zawiesina doustna)

Nazwa zagraniczna Paracetamol (zawiesina doustna):Paracetamolum
Składniki leku Paracetamol (zawiesina doustna): paracetamol
Forma leku Paracetamol (zawiesina doustna): zawiesina doustna
Kategorie:Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalność:
  • Medycyna rodzinna,
  • Pediatria.
Efekty pożądane Paracetamol (zawiesina doustna)
  • przeciwbólowe,
  • przeciwgorączkowe.
Podobne do Paracetamol (zawiesina doustna): Paracetamol, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml
Zamienniki Paracetamol (zawiesina doustna):
  • Apap, zawiesina dla dzieci, (160 mg / 5 ml), owocowa, 120 ml (US PHARMACIA),
  • Calpol, zawiesina bez cukru dla niemowląt, (120 mg / 5 ml), 140 ml (GLAXO-WELLCOME POLSKA),
  • Calpol, zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat, (250 mg / 5 ml), 100 ml (GLAXO-WELLCOME POLSKA),
  • Panadol dla dzieci, (120 mg/5 ml), zaw., 300 ml (SMITHKLINE BEECHAM - OTC).
Instrukcja Paracetamol (zawiesina doustna) stosowanie:Gorączka towarzysząca przeziębieniu i grypie. Bóle głowy, zębów, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe o małym lub umiarkowanym nasileniu. Bóle po zabiegach chirurgicznych lub stomatologicznych.DAWKOWANIE:Doustnie. Niemowlęta 3-12 miesiąc życia 2,5-5 ml; dzieci 2-6 rok życia 5-10 ml, dzieci 7-12 rok życia: 10-20 ml. Preparat stosować maksymalnie 4 razy na dobę.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia). Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może powodować ostrą niewydolność wątroby.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby lub nerek, astmę oskrzelową.
Dawkowanie Paracetamol (zawiesina doustna):Doustnie. Niemowlęta 3-12 miesiąc życia 2,5-5 ml; dzieci 2-6 rok życia 5-10 ml, dzieci 7-12 rok życia: 10-20 ml. Preparat stosować maksymalnie 4 razy na dobę.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia). Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może powodować ostrą niewydolność wątroby.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby lub nerek, astmę oskrzelową.
Skutki uboczne Paracetamol (zawiesina doustna):Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia). Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może powodować ostrą niewydolność wątroby.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby lub nerek, astmę oskrzelową.
Poinformuj lekarza gdy lek Paracetamol (zawiesina doustna):Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby lub nerek, astmę oskrzelową.
Dotyczy:
  • gorączka,
  • przeziębienie,
  • grypa,
  • ból głowy,
  • ból mięśni,
  • ból zębów,
  • ból pooperacyjny.

Definicja Paracetamolum: Co to jest Paracetamol (zawiesina doustna) lek w Skutki uboczne P .