plavix skutki uboczne co to znaczy
Definicja Clopidogrelum skład. Co to jest przeciwzakrzepowe. Stosowanie Plavix skutki uboczne.

Czy pomocne?

Leczenie Plavix

Nazwa zagraniczna Plavix: Clopidogrelum
Składniki leku Plavix: klopidogrel
Forma leku Plavix: tabletki powlekane
Kategorie: Krew i układ krwiotwórczy
Specjalność:
 • Kardiologia,
 • Hematologia.
Efekty pożądane Plavix przeciwzakrzepowe
Podobne do Plavix:
 • Plavix, tabletki powlekane, 75 mg, 28 szt,
 • Plavix, tabletki powlekane, 75 mg, 84 szt.
Zamienniki Plavix:
 • Areplex, tabletki powlekane, 75 mg, 28 szt (ADAMED),
 • Clopidix, 75 mg, tabl.powl., 28 szt,bl(1x28) (LEK-AM),
 • Zyllt, tabetki powlekane, 75 mg, 28 szt (KRKA).
Instrukcja Plavix stosowanie: Profilaktyka przeciwzakrzepowa w objawowej miażdżycy: u pacjentów z zawałem mięśnia sercowego (od kilku dni do mniej niż 35 dni), z udarem niedokrwiennym (od 7 dni do mniej niż 6 miesięcy) oraz z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych; u pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym bez uniesienia odcinka ST w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym lub z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Krwawienia: żołądkowo-jelitowe, plamica/siniaki/krwiak, krwawienie z nosa, rzadziej krwiak, krwiomocz i krwawienie w oku (głównie dospojówkowe), krwawienie wewnątrzczaszkowe. Zaburzenia ze strony układu nerwowego: niezbyt często ból i zawroty głowy, parestezje. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: biegunka, bóle brzucha, niestrawność. Po wprowadzeniu do lecznictwa: zgłoszono kilka przypadków krwawień (zwłaszcza krwotok wewnątrzczaszkowy, żołądkowo-jelitowy i pozaotrzewnowy); zgłaszano ciężkie przypadki krwawienia w skórze (plamica), krwawienie mięśniowo-szkieletowe (wylew krwi do stawu, krwiak), krwawienie w oku (spojówkowe, wewnątrzgałkowe, w siatkówce), krwawienie z nosa, krwawienie w układzie oddechowym (krwioplucie, krwotok płucny), krwiomocz i krwotok z ran operacyjnych; zgłaszano przypadki ciężkich krwotoków u pacjentów przyjmujących klopidogrel jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub klopidogrel z kwasem acetylosalicylowym i heparyną.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na klopidogrel lub pozostałe składniki preparatu, schorzenia wątroby i/lun nerek, patologiczne krwawienia (np. uraz, krwawienie pooperacyjne, wrzód trawienny lub krwotok wewnątrzczaszkowy).
Dawkowanie Plavix: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Krwawienia: żołądkowo-jelitowe, plamica/siniaki/krwiak, krwawienie z nosa, rzadziej krwiak, krwiomocz i krwawienie w oku (głównie dospojówkowe), krwawienie wewnątrzczaszkowe. Zaburzenia ze strony układu nerwowego: niezbyt często ból i zawroty głowy, parestezje. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: biegunka, bóle brzucha, niestrawność. Po wprowadzeniu do lecznictwa: zgłoszono kilka przypadków krwawień (zwłaszcza krwotok wewnątrzczaszkowy, żołądkowo-jelitowy i pozaotrzewnowy); zgłaszano ciężkie przypadki krwawienia w skórze (plamica), krwawienie mięśniowo-szkieletowe (wylew krwi do stawu, krwiak), krwawienie w oku (spojówkowe, wewnątrzgałkowe, w siatkówce), krwawienie z nosa, krwawienie w układzie oddechowym (krwioplucie, krwotok płucny), krwiomocz i krwotok z ran operacyjnych; zgłaszano przypadki ciężkich krwotoków u pacjentów przyjmujących klopidogrel jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub klopidogrel z kwasem acetylosalicylowym i heparyną.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na klopidogrel lub pozostałe składniki preparatu, schorzenia wątroby i/lun nerek, patologiczne krwawienia (np. uraz, krwawienie pooperacyjne, wrzód trawienny lub krwotok wewnątrzczaszkowy).
Skutki uboczne Plavix: Krwawienia: żołądkowo-jelitowe, plamica/siniaki/krwiak, krwawienie z nosa, rzadziej krwiak, krwiomocz i krwawienie w oku (głównie dospojówkowe), krwawienie wewnątrzczaszkowe. Zaburzenia ze strony układu nerwowego: niezbyt często ból i zawroty głowy, parestezje. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: biegunka, bóle brzucha, niestrawność. Po wprowadzeniu do lecznictwa: zgłoszono kilka przypadków krwawień (zwłaszcza krwotok wewnątrzczaszkowy, żołądkowo-jelitowy i pozaotrzewnowy); zgłaszano ciężkie przypadki krwawienia w skórze (plamica), krwawienie mięśniowo-szkieletowe (wylew krwi do stawu, krwiak), krwawienie w oku (spojówkowe, wewnątrzgałkowe, w siatkówce), krwawienie z nosa, krwawienie w układzie oddechowym (krwioplucie, krwotok płucny), krwiomocz i krwotok z ran operacyjnych; zgłaszano przypadki ciężkich krwotoków u pacjentów przyjmujących klopidogrel jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub klopidogrel z kwasem acetylosalicylowym i heparyną.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na klopidogrel lub pozostałe składniki preparatu, schorzenia wątroby i/lun nerek, patologiczne krwawienia (np. uraz, krwawienie pooperacyjne, wrzód trawienny lub krwotok wewnątrzczaszkowy).
Poinformuj lekarza gdy lek Plavix: Gdy masz nadwrażliwość na klopidogrel lub pozostałe składniki preparatu, schorzenia wątroby i/lun nerek, patologiczne krwawienia (np. uraz, krwawienie pooperacyjne, wrzód trawienny lub krwotok wewnątrzczaszkowy).
Dotyczy:
 • leki przeciwzakrzepowe,
 • krew,
 • zakrzep,
 • zawał,
 • miażdżyca.

Definicja Clopidogrelum: Co to jest Plavix lek w Skutki uboczne P .