dojelitowe tabletki co to znaczy
Definicja Acidum acetylsalicylicum skład. Co to jest przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Czy pomocne?

Leczenie Polopiryna (tabletki dojelitowe)

Nazwa zagraniczna Polopiryna (tabletki dojelitowe):Acidum acetylsalicylicum
Składniki leku Polopiryna (tabletki dojelitowe): kwas acetylosalicylowy
Forma leku Polopiryna (tabletki dojelitowe): tabletki dojelitowe
Kategorie:Krew i układ krwiotwórczy
Specjalność:
  • Medycyna rodzinna,
  • Reumatologia.
Efekty pożądane Polopiryna (tabletki dojelitowe)
  • przeciwgorączkowe,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwbólowe.
Podobne do Polopiryna (tabletki dojelitowe):
  • Polopiryna, tabletki dojelitowe, 500 mg, 10 szt,
  • Polopiryna, tabletki dojelitowe, 500 mg, 20 szt.
Zamienniki Polopiryna (tabletki dojelitowe):
  • Aspirin, 500 mg, tabl., 20 szt (BAYER OTC),
  • Aspirin, tabletki, 500 mg, 10 szt (BAYER OTC),
  • Aspirin, tabletki, 500 mg, 100 szt (BAYER OTC).
Instrukcja Polopiryna (tabletki dojelitowe) stosowanie:Ból o małym i umiarkowanym nasileniu (np. ból głowy, bóle mięśni i stawów); ból i gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy; stany chorobowe wymagające długotrwałego stosowania kwasu acetylosalicylowego w dużych dawkach (np. gorączka reumatyczna, reumatoidalne zapalenie stawów).DAWKOWANIE:Doustnie. Dorośli: przeciwbólowo i przeciwgorączkowo - 1-2 tabletki 2-3 razy na dobę, w gorączce reumatycznej - 2 tabletki 4 razy na dobę, w reumatoidalnym zapaleniu stawów - 1 tabletka 3-4 razy na dobę. Młodzież po ukończeniu 12 roku życia: przeciwbólowo i przeciwgorączkowo - 1-2 tabletki na dobę.
Dawkowanie Polopiryna (tabletki dojelitowe):Doustnie. Dorośli: przeciwbólowo i przeciwgorączkowo - 1-2 tabletki 2-3 razy na dobę, w gorączce reumatycznej - 2 tabletki 4 razy na dobę, w reumatoidalnym zapaleniu stawów - 1 tabletka 3-4 razy na dobę. Młodzież po ukończeniu 12 roku życia: przeciwbólowo i przeciwgorączkowo - 1-2 tabletki na dobę.
Skutki uboczne Polopiryna (tabletki dojelitowe):Ze strony układu pokarmowego: niestrawność, zgaga, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie lub zaostrzenie objawów choroby wrzodowej, uszkodzenia wątroby; ze strony układu nerwowego: szum w uszach, zaburzenia słuchu, zawroty głowy; ze strony układu moczowego: białkomocz,  zapalenie nerek; zaburzenia ze strony układu krwiotwórczego: zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia; reakcje nadwrażliwości: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu i na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), astmę oskrzelową, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa, czynną chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego.
Poinformuj lekarza gdy lek Polopiryna (tabletki dojelitowe):Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu i na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), astmę oskrzelową, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa, czynną chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego.
Dotyczy:
  • gorączka,
  • przeziębienie,
  • ból mięśni,
  • ból stawów,
  • grypa,
  • reumatyzm,
  • ból głowy.

Definicja Acidum acetylsalicylicum: Co to jest Polopiryna (tabletki dojelitowe) lek w Skutki uboczne P .