proxacin krople oczu skutki co to znaczy
Definicja Ciprofloxacinum skład. Co to jest bakteriobójcze. Stosowanie Proxacin (krople do oczu.

Czy pomocne?

Leczenie Proxacin (krople do oczu)

Nazwa zagraniczna Proxacin (krople do oczu): Ciprofloxacinum
Składniki leku Proxacin (krople do oczu):
  • chlorek benzalkoniowy,
  • chlorowodorek ciprofloksacyny.
Forma leku Proxacin (krople do oczu): krople do oczu
Kategorie: Narządy wzroku i słuchu
Specjalność: Okulistyka
Efekty pożądane Proxacin (krople do oczu) bakteriobójcze
Podobne do Proxacin (krople do oczu): Proxacin 0.3%, krople do oczu, (3 mg / ml), 5 ml
Zamienniki Proxacin (krople do oczu): Ciloxan, 0,3%, krople do oczu, (3 mg / ml), 5 ml (ALCON PHARMACEUTICALS)
Instrukcja Proxacin (krople do oczu) stosowanie: Stany zapalne spojówek i początkowego odcinka dróg łzowych oraz owrzodzenia rogówki , nie ustępujące po konwencjonalnym leczeniu,spowodowane przez wrażliwe na ciprofloksacynę bakterie.DAWKOWANIE:Preparat przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 1 roku życia. Lek wkrapla się do worka spojówkowego. Podczas stosowania kropli do oczu nie należy używać miękkich soczewek kontaktowych. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości pojemnika. Nie podawać kropli bezpośrednio po zakropleniu innego leku.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej obserwowano podrażnienie w postaci pieczenia lub kłucia. U pacjentów z owrzodzeniem rogówki może wystąpić biały osad na powierzchni owrzodzenia. Ponadto pacjenci mogą odczuwać wrażenie obcego ciała w oku, obecność łusek, kryształków lub zaschniętego osadu na brzegach powiek, świąd, przekrwienie spojówek. Długotrwałe podawanie środków przeciwbakteryjnych może prowadzić do rozwoju zakażeń drobnoustrojami opornymi na leczenie, również grzybicy.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ciprofloksacynę lub inne składniki leku, w tym na chlorek benzalkoniowy.
Dawkowanie Proxacin (krople do oczu): Preparat przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 1 roku życia. Lek wkrapla się do worka spojówkowego. Podczas stosowania kropli do oczu nie należy używać miękkich soczewek kontaktowych. Nie należy dotykać końcówki zakraplacza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości pojemnika. Nie podawać kropli bezpośrednio po zakropleniu innego leku.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:Najczęściej obserwowano podrażnienie w postaci pieczenia lub kłucia. U pacjentów z owrzodzeniem rogówki może wystąpić biały osad na powierzchni owrzodzenia. Ponadto pacjenci mogą odczuwać wrażenie obcego ciała w oku, obecność łusek, kryształków lub zaschniętego osadu na brzegach powiek, świąd, przekrwienie spojówek. Długotrwałe podawanie środków przeciwbakteryjnych może prowadzić do rozwoju zakażeń drobnoustrojami opornymi na leczenie, również grzybicy.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ciprofloksacynę lub inne składniki leku, w tym na chlorek benzalkoniowy.
Skutki uboczne Proxacin (krople do oczu): Najczęściej obserwowano podrażnienie w postaci pieczenia lub kłucia. U pacjentów z owrzodzeniem rogówki może wystąpić biały osad na powierzchni owrzodzenia. Ponadto pacjenci mogą odczuwać wrażenie obcego ciała w oku, obecność łusek, kryształków lub zaschniętego osadu na brzegach powiek, świąd, przekrwienie spojówek. Długotrwałe podawanie środków przeciwbakteryjnych może prowadzić do rozwoju zakażeń drobnoustrojami opornymi na leczenie, również grzybicy.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na ciprofloksacynę lub inne składniki leku, w tym na chlorek benzalkoniowy.
Poinformuj lekarza gdy lek Proxacin (krople do oczu): Gdy masz nadwrażliwość na ciprofloksacynę lub inne składniki leku, w tym na chlorek benzalkoniowy.
Dotyczy:
  • zapalenie spojówek,
  • zakażenia bakteryjne,
  • okulistyka,
  • rogówka.

Definicja Ciprofloxacinum: Co to jest Proxacin (krople do oczu) lek w Skutki uboczne P .