vigantol skutki uboczne co to znaczy
Definicja Colecalciferolum skład. Co to jest ułatwia wchłanianie wapnia, przeciwkrzywicze.

Czy pomocne?

Leczenie Vigantol

Nazwa zagraniczna Vigantol: Colecalciferolum
Składniki leku Vigantol: witamina D3 (cholekalcyferol)
Forma leku Vigantol: krople doustne
Kategorie: Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalność:
  • Pediatria,
  • Medycyna rodzinna.
Efekty pożądane Vigantol
  • ułatwia wchłanianie wapnia,
  • przeciwkrzywicze.
Podobne do Vigantol: Vigantol, krople doustne, (20.000 j.m./ ml), 10 ml
Zamienniki Vigantol: Juvit D3,(20.000 jm/ml),krople,doustne,10 ml (HASCO-LEK)
Instrukcja Vigantol stosowanie: Profilaktyka i leczenie niedoboru witaminy D3. Zapobieganie i leczenie krzywicy, tężyczka, osteomalacja i choroby kości na podłożu metabolicznym (m.in. niedoczynność przytarczyc i rzekoma niedoczynność przytarczyc), profilaktycznie w stanach złego wchłaniania (w wyniku przewlekłych schorzeń jelit, marskości wątroby, rozległej resekcji żołądka i jelit). Leczenie wspomagające w osteoporozie.DAWKOWANIE:Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz, indywidualnie, biorąc pod uwagę ilość jednocześnie przyjmowanego wapnia (zarówno w diecie, jak i w postaci preparatów farmakologicznych). Ustalenie dobowego zapotrzebowania na witaminę D3 u dziecka i sposobu podaży tej witaminy powinno być ustalone indywidualnie i weryfikowane każdorazowo, podczas badań okresowych, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Krople należy przechowywać w lodówce.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:W zasadzie nie występują przy podawaniu w zalecanych dawkach. W przypadku rzadko występującej nadwrażliwości na witaminę D3 lub przy stosowaniu zbyt dużych dawek podawanych przez dłuższy okres czasu może dojść do zatrucia określanego jako hiperwitaminoza D3. Objawy hiperwitaminozy obejmują utratę łaknienia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), bóle głowy, mięśni i stawów, zaparcia, suchość w jamie ustnej, wielomocz, depresje, zaburzenia psychotyczne, ubytek masy ciała, może dojść do zwiększenia poziomu wapnia we krwi i/lub w moczu, kamicy nerkowej i zwapnienia tkanek.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar wapnia we krwi, schorzenia nerek, sarkoidozę.
Dawkowanie Vigantol: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz, indywidualnie, biorąc pod uwagę ilość jednocześnie przyjmowanego wapnia (zarówno w diecie, jak i w postaci preparatów farmakologicznych). Ustalenie dobowego zapotrzebowania na witaminę D3 u dziecka i sposobu podaży tej witaminy powinno być ustalone indywidualnie i weryfikowane każdorazowo, podczas badań okresowych, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Krople należy przechowywać w lodówce.MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:W zasadzie nie występują przy podawaniu w zalecanych dawkach. W przypadku rzadko występującej nadwrażliwości na witaminę D3 lub przy stosowaniu zbyt dużych dawek podawanych przez dłuższy okres czasu może dojść do zatrucia określanego jako hiperwitaminoza D3. Objawy hiperwitaminozy obejmują utratę łaknienia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), bóle głowy, mięśni i stawów, zaparcia, suchość w jamie ustnej, wielomocz, depresje, zaburzenia psychotyczne, ubytek masy ciała, może dojść do zwiększenia poziomu wapnia we krwi i/lub w moczu, kamicy nerkowej i zwapnienia tkanek.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar wapnia we krwi, schorzenia nerek, sarkoidozę.
Skutki uboczne Vigantol: W zasadzie nie występują przy podawaniu w zalecanych dawkach. W przypadku rzadko występującej nadwrażliwości na witaminę D3 lub przy stosowaniu zbyt dużych dawek podawanych przez dłuższy okres czasu może dojść do zatrucia określanego jako hiperwitaminoza D3. Objawy hiperwitaminozy obejmują utratę łaknienia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty), bóle głowy, mięśni i stawów, zaparcia, suchość w jamie ustnej, wielomocz, depresje, zaburzenia psychotyczne, ubytek masy ciała, może dojść do zwiększenia poziomu wapnia we krwi i/lub w moczu, kamicy nerkowej i zwapnienia tkanek.POINFORMUJ LEKARZA:Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar wapnia we krwi, schorzenia nerek, sarkoidozę.
Poinformuj lekarza gdy lek Vigantol: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar wapnia we krwi, schorzenia nerek, sarkoidozę.
Dotyczy:
  • wapń,
  • kości,
  • krzywica,
  • witamina D3,
  • osteomalacja,
  • niemowlę.

Definicja Colecalciferolum: Co to jest Vigantol lek w Skutki uboczne V .