sejmuria co to znaczy
Czym jest SEJMURIA. Medycyna mający sporo gadzich cech budowy. O przynależności s. do płazów.

Czy pomocne?

Co to jest SEJMURIA

Co oznacza SEJMURIA: (Seymouria) - karboński płaz zaliczany do grupy meandrowców, mający sporo gadzich cech budowy. O przynależności s. do płazów świadczy budowa czaszki, zębów i pasa barkowego. Najważniejszą właściwością gadzią było połączenie czaszki i kręgosłupa przez jeden kłykieć potyliczny. Połączenie między miednicą i kręgosłupem miało charakter pośredni pomiędzy gadami i płazami, bo obejmowało półtora kręgu (u płazów - jeden kręg, u gadów - dwa). S. była dawniej uważana za formę przejściową pomiędzy płazami i gadami; aktualnie wiadomo, iż żyła w tym samym czasie co najstarsze znane gady - tekodonty.
Definicja SKORUPIAKI:
Co to jest z gromad → stawonogów. Ciało zróżnicowane na głowę, tułów i odwłok; głowa i tułów zwykle okryte chitynowym pancerzem. Żyją raczej w morzach, mniej licznie - w wodach słodkich i w wilgotnych sejmuria co znaczy.
Definicja SKRZYPY:
Co to jest jedna z gromad paprotników; rośliny lądowe, samożywne, o heteromorficznej przemianie pokoleń; dominuje sporofit. Łodyga s. jest zbudowana z długich międzywęźli i krótkich węzłów. W każdym węźle sejmuria krzyżówka.
Definicja SERCE:
Co to jest albo wyspecjalizowane naczynie, pompujące krew do zatok jamy ciała albo do zamkniętego mechanizmu naczyń krwionośnych. U bezkręgowców s. występuje po grzbietowej stronie ciała, u kręgowców - po sejmuria co to jest.
Definicja STRZYKWY:
Co to jest jedna z gromad → szkarłupni, o ciele wydłużonym (do 1 m), bez ramion, ogórkowatym , miękkim; szkielet wewnętrzny silnie zredukowany. Odznaczają się bardzo sporą zdolnością do regeneracji; w przypadku sejmuria słownik.
Definicja SPERMIOGENEZA:
Co to jest skomplikowany mechanizm, gdzie spermatyda przekształca się w plemnik zdolny do odszukania komórki jajowej i do połączenia się z nią. Ogólnie polega na zmianie kształtu komórki z kulistego na sejmuria czym jest.

Czym jest SEJMURIA znaczenie na Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: