endometazon co to znaczy
Co znaczy Endometazon. Czym jest poprzez nowoczesne sposoby, gdzie stosuje się gutaperkę.

Czy pomocne?

Definicja Endometazon

Definicja z ang. Endometazon, z niem. Endometazon.

Co to znaczy: Endomethasone w formie pasty jest aktualnie wypierany poprzez nowoczesne sposoby, gdzie stosuje się gutaperkę wprowadzaną do kanałów na zimno w formie ćwieków i uszczelnianą cementem epoksydowym albo na gorąco. Wykorzystanie Endomethasonu do wypełniania kanału powiększa ryzyko zarówno przepchnięcia materiału poza wierzchołek korzenia zęba jak i niedopełnienia kanału, niektórzy badacze opisują przypadki wchłaniania tego materiału z kanału i uwalnianie zawartych w nim sterydów do krwioobiegu.
Octan hydrokortyzonu 1,0 g
Substancje pomocnicze: jodek tymolu, siarczan baru, tlenek cynku, .
stearynian magnezu qs ad 100,0 g
właściwości:
odkażające,
przeciwzapalne,
przeciwuczuleniowe,
przepchnięcie go poza wierzchołek korzenia może dawać dolegliwości bólowe.
WSKAZANIA
Wypełnienia ostateczne kanału korzenia i uszczelnianie w zabiegach dentystycznych z wykorzystaniem ćwieków,
- ^itt
WŁAŚCIWOŚCI
■'i By być idealnym wypełnieniem kanału, pasty nie powinny ulegać resorpcji po utwardzeniu ani także kurczyć się poprzez sporo lat po utwardzeniu.
Ich działanie przeciwzapalne i antyseptyczne powinno trwać kilka godz. po umieszczeniu w kanale.
Pasty te powinny być łatwe we wprowadzaniu do kanału i nieprzepuszczalne dla promieni rentgenowskich.
ENDOMETHASONE N Powder posiada wszystkie powyżej opisane właściwości, zapewniane poprzez zawarte w nim substancje pomocnicze aktywny środek antyseptyczny (jodek tymolu).
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE UŻYWANIA
Leczony ząb powinien być doskonale oddzielony (dzięki bawełnianego wałeczka albo kołerdamu).
Po ostrożnym opracowaniu kanału, wyczyszczeniu go roztworem antyseptycznym, wypłukaniu i wysuszeniu sączkami należy bezpośrednio przed aplikacją przygotować pastę, wsypując proszek do roztworu (eugenolu albo ENDOMETHASONE Liquid) w stosunku 2 pełne miarki proszku na 3-6 kropli płynu, aż pasta osiągnie konsystencję odpowiednią do stosowanej sposoby wypełniania:
- (dzięki aplikatora,
- i/ albo poprzez pokrycie cementowym uszczelniaczem ćwieków w przy
padku technik kondensacyjnych.
Następnie należy (dzięki aplikatora wypełnić ipastą kanał zęba i umieścić w niej jeden / albo więcej ćwieków dostosowanych uprzednio do kształtu kanału.
Należy wykonać zdjęcie rentgenowskie, by upewnić się, iż kanał został poprawnie wypełniony.
(
INTERAKCJE Nie używać w połączeniu z materiałami kompozytowymi, gdyż preparaty na bazie eugenolu zakłócają ich polimeryzację.
SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE STOSOWANIA PREPARATU
Tak jak w razie innych uszczelniaczy, kanał można wypełnić dopiero po uprzednim dokładnym opracowaniu, wyczyszczeniu i zdezynfekowaniu.
Należy dokładnie określić długość roboczą kanału przed jego wypełnieniem, by uniknąć wyciśnięcia pasty poprzez wierzchołek, bo nie ulega ona resorpcji.
Istnieje ryzyko alergii na którykolwiek ze składników preparatu, w szczególności w przypadku kontaktu z dziąsłami. Jeśli dojdzie do przypadkowego kontaktu, należy spłukać sporą ilością wody. J Wskutek oddziaływań elektrostatycznych ENDOMETHASON N, tak jak wszystkie proszki, ma tendencję do zlepiania się w opakowaniu. Jednak objętość wymieniona w ulotce dokładnie odpowiada wartościom ważonym. Dlatego istotne jest wstrząśnięcie buteleczką przed użyciem miarki, by uwolnić zlepiony proszek.
. PRZECHOWYWANIE
• • „- • ,_ •- •-^■'-Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C i chronić ^^
przed wilgocią.

Czym jest Endometazon znaczenie w Słownik na E .